CHP'de PM toplantısı sona erdi! Belediye başkan adayları...

Yerel seçimlere yönelik çalışmalarını sürdüren, bu kapsamda 24 Ekim'de 105 belediye başkan adayını açıklayan CHP, bugünkü Parti Meclisi (PM) toplantısında 140 adayı daha belirledi. Listede 10 il bir büyükşehir adayı yer aldı.

14 Kasım 2018 Çarşamba 17:19
CHP'de PM toplantısı sona erdi! Belediye başkan adayları...
Sabah 09.00'da toplanan Merkez Yönetim Kurulu'nun aday listesi PM'de kabul edildi. Listeye göre, CHP'nin yönetimde olduğu; Yalova'da Vefa Salman, Burdur'da Ali Orkun Ercengiz ve Giresun'da Kerim Aksu'nun yeniden aday gösterilmesine karar verildi.

Balıkesir Ahmet Akın

CHP'nin Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan adayı ise mevcut milletvekili Ahmet Akın oldu.
CHP Ankara'daki iki belediyesi olan Çankaya'da Alper Taşdelen, Yenimahalle'de ise Fethi Yaşar ile devam etme kararı aldı.

Artvin adayı Demirhan Elçin

Bunun yanında, CHP'nin Karabük adayı Mehmet Durum, Erzincan adayı İsmail Taş, Gümüşhane adayı Bedri Ağaç, Bingöl Adayı Vahdettin Uzunyayla, Batman adayı Enver Erdem, Artvin adayı Demirhan Elçin oldu.

Ön seçim yok

Toplantıda bundan sonraki adayların belirlenmesinde ön seçim yönteminin uygulanmaması, MYK'nın belirleyeceği bazı belediyelerde eğilim yoklaması yönteminin uygulanması kararlaştırıldı.

CHP'nin bugün belirlediği belediye başkan adaylarının tam listesi şöyle:

No İL İLÇE BELDE AD SOYAD DURUM
1 Adana İmamoğlu   Kasım Karaköse  
2 Adana Tufanbeyli   Ahmet Aktürk  
3 Adıyaman Çelikhan Pınarbaşı Mahmut Alan  
4 Adıyaman Tut   Mehmet Kılıç Chp Belediyesi
5 Adıyaman Besni Şambayat Nejdet Arıcı Mevcut Başkan
6 Adıyaman Besni   Vakkas Acar Kesmetepe Bel. Bşk
7 Afyonkarahisar Sülümenli   İsmail Özakman  
8 Afyonkarahisar Çay Pazarağaç Fahrettin Mutlu  
9 Ağrı Tutak   Erkan Sayan  
10 Ağrı Taşlıçay   Kubbettin Tekgül  
11 Aksaray Merkez Taşpınar Cihan Yüksel Mevcut Başkan
12 Aksaray Merkez Yeşiltepe Tahsin Çelik Mevcut Başkan
13 Aksaray Merkez Yeşilova Sibel Muştu  
14 Amasya Merzifon   Alp Kargı Mevcut Başkan
15 Ankara Çankaya   Alper Taşdelen Mevcut Başkan
16 Ankara Yenimahalle   Fethi Yaşar Mevcut Başkan
17 Ankara Elmadağ   Adem Barış Aşkın  
18 Antalya Manavgat   Sükrü Sözen Mevcut Başkan
19 Antalya Kemer   Mustafa Gül Mevcut Başkan
20 Ardahan Göle Köprülü Engin Sarıkaya  
21 Artvin Kemalpaşa   Ergül Akçiçek Mevcut Başkan
22 Aydın Koçarlı   Mutlu Öztürk Mevcut Başkan
23 Balıkesir Balya   Orhan Gaga  
24 Balıkesir Havran   Bedri Şahin  
25 Balıkesir Manyas   Tancan Barçın Mevcut Başkan
26 Balıkesir Burhaniye   Ali Kemal Deveciler  
27 Bartın Kurucaşile   Nergis Kartal  
28 Batman Gercüş   Hamdiye Öner  
29 Batman Hasankeyf   Orhan Cihan  
30 Batman Beşiri   Genco Özel  
31 Batman Kozluk   Savaş Durmaz  
32 Batman Sason   Adnan Yaşar  
33 Bilecik İnhisar   Ayhan Ödübek  
34 Bingöl Yayladere   Sabri Akyürek Mevcut Başkan
35 Bingöl Yedisu   Veysel Yaygan  
36 Bingöl Kiğı   Yılmaz Gündüz Mevcut Başkan
37 Bitlis Adilcevaz Aydınlar İsmet Özçalımlı  
38 Bitlis Mutki Kavakbaşı Mezher Özdeş  
39 Bitlis Güroymak Günkırı Servet Başelçin  
40 Bitlis Güroymak Gölbaşı Cuma Siri  
41 Burdur Bucak Kızılkaya Şeref Coşar  
42 Bolu Mengen   Turhan Bulut Mevcut Başkan
43 Bolu Mudurnu   Mehmet İnegöl Mevcut Başkan
44 Bolu Yeniçağa   Adnan Güngör  
45 Bolu Dörtdivan   İlyas Özalp  
46 Bursa Orhangazi   Şaban Çetin Çoklar  
47 Bursa Harmancık   Ahmet Tufan  
48 Bursa Orhaneli   Vildan Koç  
49 Çanakkale Çan   Bülent Öz  
50 Çanakkale Çan Terzialan Feride Demirbaş  
51 Çanakkale Ayvacık   Mesut Bayram  
52 Çanakkale Ezine   Halil Büyükerol  
53 Çanakkale Lapseki Çardak Metin Semerci  
54 Çankırı Eldivan   Afife Ülkü Kavalalı  
55 Çankırı Kurşunlu   Tevfik Metin Aktaş  
56 Denizli Serinhisar   Hüseyin  Gemi  
57 Denizli Çivril   Ömer Köseoğlu  
58 Denizli Pamukkale   Ahmet Divarcı  
59 Denizli Güney   Mustafa Urtekin  
60 Diyarbakır Çüngüş   Muhiddin Yıldırım  
61 Düzce Akçakoca   Fikret Albayrak  
62 Düzce Gölyaka   Abdullah Şahin  
63 Eskişehir Han   Erdal Şanlı Mevcut Başkan
64 Eskişehir Mahmudiye   İshak Gündoğan Mevcut Başkan
65 Eskişehir Odunpazarı   Kazım Kurt Mevcut Başkan
66 Eskişehir Tepebaşı   Ahmet Ataç Mevcut Başkan
67 Gaziantep Karkamış   Ali Doğan  
68 Gaziantep Araban   Hasan DOĞRU  
69 Giresun Tirebolu   Burhan Takır  
70 Giresun Eynesil   Ahmet Latif Karadeniz  
71 Gümüşhane Şiran   Hüseyin Kaya  
72 Hatay Antakya   Hikmet Hatunoğlu  
73 Kahramanmaraş Andırın   Ahmet Rüzgar  
74 Kahramanmaraş Elbistan   Onur Gürbüz  
75 Kars Arpaçay   Enver Akkaya  
76 Kars Susuz   Oğuz Yantemur  
77 Kastamonu Devrekani   İlhan Tuncer  
78 Kastamonu Bozkurt   Güvenç Demirezen  
79 Kayseri Bünyan   Mustafa Naldız  
80 Kayseri Felahiye   Kerim Karakoç  
81 Kocaeli Darıca   Yakup Törk  
82 Kocaeli Karamürsel   Ahmet Çalık  
83 Karabük Yenice Yortanpazarı İsmail Elemen  
84 Kütahya Dumlupınar   Zekeriya Yılmaz  
85 Kütahya Domaniç   Mustafa Temel Ergün  
86 Kütahya Domaniç Çukurca Ceyhun Ergün  
87 Kütahya Altıntaş   Doğan Akbunar  
88 Kırıkkale Sulakyurt   Tamer Cihan  
89 Manisa Gölmarmara   Birol Bak  
90 Manisa Saruhanlı   Zeki Bilgin  
91 Manisa Kırkağaç   Şerif Ozan İren  
92 Nevşehir Derinkuyu   Mustafa Erdem  
93 Nevşehir Merkez Sulusaray Derviş Dursun  
94 Niğde Altunhisar   Abdi Mercan  
95 Niğde Ulukışla   Mustafa Önen  
96 Ordu Fatsa   Ahmet Canbaz  
97 Ordu Aybastı   Özdilek Aydoğan  
98 Ordu Gölköy   Cengiz Sarıyer  
99 Ordu Akkuş   Bayram Görür  
100 Sakarya Serdivan   Zafer Kazan  
101 Sakarya Karapürçek   Nizamettin Yıldız  
102 Samsun Yakakent   Ramazan Şensoy  
103 Samsun Çarşamba   Altan Karabulut  
104 Sinop Erfelek   Muzaffer Şimşek Mevcut Başkan
105 Sinop Gerze   Osman Belovacıklı Mevcut Başkan
106 Sivas Gemerek Çepni Gülbeden Yüksel Chp Belediyesi
107 Sivas İmranlı   Murat Açıl  
108 Sivas Şarkışla   Ayfer Temel  
109 Şanlıurfa Hilvan   Abuzer Bebe  
110 Şanlıurfa Akçakale   Ahmet Geçit  
111 Şanlıurfa Halfeti   Ekrem Morçiçek  
112 Şanlıurfa Suruç   Kemal Eşsiz  
113 Şanlıurfa Harran   Mehmet İngin  
114 Şanlıurfa Viranşehir   Şehmus Dodukanlıoğlu  
115 Tunceli Mazgirt Akpazar Cemal Bulut  
116 Tunceli Hozat   Seyfi Geyik Chp Belediyesi
117 Tunceli Mazgirt   İsmail Toprak  
118 Uşak Eşme   Yılmaz Tozan  
119 Uşak Sivaslı Pınarbaşı Naci Akyürek Mevcut Başkan
120 Uşak Sivaslı Selçikler İbrahim Kökçü  
121 Uşak Eşme Yeleğen Feyzi Kaya Mevcut Başkan
122 Uşak Banaz Kızılcasöğüt Ömer Biçer Mevcut Başkan
123 Van Çaldıran   Muhamed Aladağ  
124 Yalova Armutlu   Ali Çetinkaya  
125 Yalova Altınova Kaytazdere Ali Kangal Mevcut Başkan
126 Yalova Altınova Subaşı Turan Canbay  
127 Yalova Çınarçık   Avni Kurt Mevcut Başkan
128 Yalova Çınarcık Koru Kamil Yaman Mevcut Başkan
129 Yalova Çiftlikköy   Nedim Güler  
130 Zonguldak Devrek Çaydeğirmeni Hayrettin Çataklı  
131 Zonguldak Çaycuma Saltukova Alim Genç  
132 Zonguldak Alaplı Gümeli Ahmet Saydam Mevcut Başkan
133 Zonguldak Kozlu   Cengiz Bank  
134 Zonguldak Merkez Beycuma Hayati Açıkgöz  
135 Zonguldak Kilimli   Ali Aslan Kılıç Mevcut Başkan
136 Zonguldak Kilimli Çatalağzı Adnan Akgün Mevcut Başkan
137 Balıkesir BŞB   Ahmet Akın Milletvekili
138 Artvin Merkez   Demirhan Elçin  
139 Batman Merkez   Enver Erdem  
140 Bingöl Merkez   Vahdettin Uzunyayla  
141 Gümüşhane Merkez   Bedri Ağaç  
142 Uşak Merkez   Asım  Kalelioğlu  
143 Erzincan Merkez   İsmail Taş  
144 Karabük Merkez   Mehmet Durum  
145 Burdur Merkez   Ali Orkun Ercengiz Mevcut Başkan
146 Giresun Merkez   Kerim Aksu Mevcut Başkan
147 Yalova Merkez   Vefa Salman Mevcut Başkan

OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »