21 Şubat 2019, Perşembe

CHP'den AK Parti MHP ittifakına ilişkin açıklama

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Bülent Tezcan, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin Cumhurbaşkanlığı seçimine ilişkin açıklamaları ile ilgili olarak "Sayın Bahçeli tekerleme yapmayı sever. Mesela şöyle bir tekerlemesi vardı, '2 artı 3, 4 etmez. Suyun içinde ateş yanmaz. Bala tuz katılmaz. Recep Tayyip Erdoğan'dan cumhurbaşkanı olmaz.' Şimdi ne oldu Sayın Bahçeli, yeni bir matematik mi keşfettiniz? Suda yanan ateşi mi buldunuz, yoksa tuzlu bala mı alıştınız?" dedi.

10 Ocak 2018 Çarşamba 18:30
CHP'den AK Parti MHP ittifakına ilişkin açıklama
CHP Merkez Yönetim Kurulu (MYK), Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu  başkanlığında toplandı. Toplantının ardından CHP Sözcüsü Bülent Tezcan açıklama yaptı.  Tezcan, geldiği  salonunda,  önce gazetecilere karanfil dağıtarak, "10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü"nü  kutladı. Daha sonra açıklamada bulunan Tezcan, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile MHP Lideri Bahçeli görüşmesine ilişkin konuştu.

Türkiye'nin, AB istediği için değil millet bunu hakkettiği için AB  standartlarına ulaşması gerektiğini vurgulayan Tezcan, fasıl açılması  beklenmeden, AB standartlarına taşınması için muhalefet olarak her türlü desteği  vereceklerini dile getirdi.     Tezcan, Türkiye'nin başı dik, yapması gerekeni yapmış, alması gereken  kararı almış bir ülke olarak Avrupa'da dolaşması gerektiğinin altını çizdi.  Tezcan, iktidara, OHAL'i uzatmaktan vazgeçerek kaldırmaları çağrısında  bulundu.

 Anamuhalefet partisinin iktidara talip olduğunu, bu görevi hakkıyla  yerine getireceğini iddia eden Tezcan, şu görüşlere yer verdi:  AK Parti Sözcüsü Mahir Ünal'ın söylemesi gerekenleri  Bahçeli'nin söylediğini  belirten Tezcan, "Siyasette ittifaklar olabilir ama iltihaklar olmaz. Yani MHP,  iradesinin bir başka yere ciro edilmesini hak eden bir seçmen kitlesi mi? MHP  ciddi bir partidir. Türkiye'nin tarihinde önemli görevler almıştır." ifadesini  kullandı. Tezcan, Sayın Bahçeli tekerleme yapmayı sever. Güzel de  tekerlemeleri vardır, zaman zaman bazısını anlamayız ama bazısı anlaşılır. Mesela  şöyle bir tekerlemesi vardı, '2 artı 3, 4 etmez. Suyun içinde ateş yanmaz. Bala  tuz katılmaz. Recep Tayyip Erdoğan'dan cumhurbaşkanı olmaz.' Şimdi ne oldu Sayın  Bahçeli, yeni bir matematik mi keşfettiniz? Suda yanan ateşi mi buldunuz, yoksa  tuzlu bala mı alıştınız?"

 TARTIŞMALAR OLUR!
Tezcan, milletin sandıkta, yönetme iddiası olanla, olmayan,  demokrasiyi savunanla, savunmayan arasında bir tercih yapacağını söyledi.  "CHP kongrelerinde yaşanan tartışmaların" hatırlatılması üzerine  Tezcan, yarışın olduğu yerde, küçük tartışmaların olabileceğini, adayların  Ankara'dan belirlenmediğini ileri sürdü.  Tezcan, "CHP'nin 2019 için bir ittifak düşüncesi" olup olmadığının  sorulması üzerine, resmi olarak dillendirilecek bir kararın bulunmadığını ancak,  geniş toplumsal kesimin mutabakatını sağlayacak bir seçim stratejisinin izlenmesi  gerektiğini kaydetti.
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »