26 Mayıs 2018, Cumartesi

CHP'den flaş 'Anıtkabir' açıklaması

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun Ankara Valiliği'nin kararının ardından kurmaylarıyla yaptığı toplantıda, yürüyüşün iptal edilmemesi kararı çıktı.

18 Mayıs 2016 Çarşamba 20:43
CHP'den flaş 'Anıtkabir' açıklaması
Kılıçdaroğlu, yarın gençlik kolları ve örgüt üyeleri ile birlikte Anıtkabir'e yürüyecek. CHP Gençlik Kolları Genel Başkanı Emre Yılmaz yaptığı açıklamada, "Korkmuyoruz, yarın Anıtkabir'de olacağız" ifadesini kullandı.

CHP’nin resmi Twitter hesabından da yürüyüşle ilgili bir açıklama geldi.  Açıklamada,  "Genel Başkanımız Kılıçdaroğlu’nun öncülüğünde yarın saat 10:30’da Güven Park’ta buluşup, Atamıza yürüyoruz!" ifadelerine yer verildi. 

19 Mayıs tarihini önemsizleştirmek, sıradanlaştırmak, isteyenler demokrasi düşmanlarıdır

Öte yandan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle yayınladığı mesajında, "19 Mayıs tarihini önemsizleştirmek, sıradanlaştırmak, takvimlerden bir yaprak haline getirmek isteyenler, bu ruhu kavrayamamış acizler ile bağımsızlık, özgürlük ve milli egemenliğe dayanan demokrasi düşmanlarıdır. Ülkemize düşman olan bu zihniyet, dün olduğu gibi gelecekte de yenilmeye mahk?mdur. Cumhuriyetin emanet edildiği milyonlar, özgürlük ve bağımsızlığımızı sonsuza kadar koruyacaktır" dedi.

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle mesaj yayınladı. Kılıçdaroğlu, mesajında şu ifadelere yer verdi:

"19 Mayıs 1919 tarihinde Büyük Atatürk’ün ülkemizi işgalden kurtarmak ve tam bağımsız, özgür bir ülke kurmak ülküsüyle Samsun’a çıkışı, milletimizin kaderini değiştiren, yolumuzu aydınlatan tarihi bir başlangıçtır. 19 Mayıs ile toprakları zorla alınmak, halkı zincirlenmek, geleceği yok edilmek istenen milletimiz kendi kaderini eline almış, ’Ya istiklal ya ölüm’ diyerek varoluş mücadelesine başlamıştır. Bu ruh ile Kurtuluş Savaşı zaferle sonuçlanmış, milli egemenliğe dayanan, çağdaş uygarlık seviyesinin bile üstüne çıkmayı hedefleyen, demokratik, laik, sosyal hukuk devleti kurulmuştur. Bugün sahip olduğumuz tüm özgürlüklerin ve hakların teminatı işte bu büyük ruhtur. 19 Mayıs tarihini önemsizleştirmek, sıradanlaştırmak, takvimlerden bir yaprak haline getirmek isteyenler bu ruhu kavrayamamış acizler ile bağımsızlık, özgürlük ve milli egemenliğe dayanan demokrasi düşmanlarıdır. Ülkemize düşman olan bu zihniyet, dün olduğu gibi gelecekte de yenilmeye mahk?mdur. Cumhuriyet’in emanet edildiği milyonlar, özgürlük ve bağımsızlığımızı sonsuza kadar koruyacaktır. 19 Mayıs 1919’da Samsun’a çıkan Mustafa Kemal’in halka, gençliğe güvenini her zaman hisseden Cumhuriyet Halk Partisi’nin genel başkanı olarak, Gençlik ve Spor Bayramımızın 97’nci yılını kutluyor, başta Mustafa Kemal Atatürk ile silah arkadaşları olmak üzere, bütün kahramanlarımızı minnetle ve şükranla anıyorum."
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »