23 Şubat 2019, Cumartesi

CHP'den Kaftancıoğlu açıklaması

CHP Grup Başkan vekili Özel, hakkında soruşturma başlatılan İstanbul İl Başkanı Kaftancıoğlu ile ilgili açıklamada bulundu. Özel, "Kaftancıoğlu önümüzdeki günlerde açıklama yapacak" dedi

15 Ocak 2018 Pazartesi 19: 9
CHP'den Kaftancıoğlu açıklaması
Partisinin İşçi Sendikaları ve Sivil Toplum Kuruluşlarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığınca bir otelde düzenlenen "OHAL'de Yeter" Forumu'nun çıkışında basın mensuplarının sorularını yanıtlayan CHP Grup Başkan Vekili Özgür Özel, hakkında soruşturma başlatılan İstanbul il Başkanı Canan Kaftancıoğlu hakkında da açıklamada bulundu.

Özel, "Canan Hanım hakkında trollerin paylaştığı tweetlerin ne kadarı kendisine aittir ne kadarı özel imalattır, onları Canan Hanım önümüzdeki günlerde kamuoyuyla paylaşacak" dedi. 

Özel'in açıklamaları şöyle:
"Canan Hanım hakkında trollerin paylaştığı tweetlerin ne kadarı kendisine aittir ne kadarı özel imalattır, onları Canan Hanım önümüzdeki günlerde kamuoyuyla paylaşacak. 5-6 yıl öncesine dayanan birtakım eleştiriler var. Burada '5-6 yıl önce Erdoğan ne diyordu?' dersek, 'Belli süreçlerde kim neler diyordu?' dersek, Bahçeli ile Erdoğan'ı kavga ettiririz."

"Referandum ruhunu yakalayan bir il başkanının İstanbul'da seçildiğini" belirten Özel, "Bu konuda ortaya çıkan büyük umut dalgasının sarayın dizlerini titrettiğini" savundu.

"CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun TBMM önünde kendini yakan vatandaşla ilgili "O işçi kardeşime söyleyeyim, kardeşim Meclis'e niye geldin? Zaten Meclisin fonksiyonu büyük ölçüde bitti, git sarayın önünde yaksana kendini. Git orada yak, belki alevini görür.' sözlerine tepkiler oldu. Bunu nasıl değerlendiriyorsunuz?" sorusu üzerine Özel, kimsenin işçinin yaşadığı olayı istismar etmemesi gerektiğini söyledi.

OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »