20 Şubat 2019, Çarşamba

CHP'li 15 vekil İYİ Parti'ye geçti

İYİ Parti'nin seçime girme tartışmalarına son vermek isteyen CHP'de, 15 vekil partisinden istifa ederek İYİ Parti'ye geçtiklerini açıkladı. Peki, İYİ Parti'ye hangi vekiller geçti?

22 Nisan 2018 Pazar 21:34
CHP'li 15 vekil İYİ Parti'ye geçti
İYİ Parti'nin seçimlere katılabilmesi için, 15 CHP'li milletvekili CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun talimatıyla istifa ederek İYİ Parti'ye katıldı. CHP heyeti, TBMM'de basın toplantısı düzenleyerek, İYİ Parti'ye katılan 15 milletvekilinin isimleri tek tek açıklandı. 

Konuya ilişkin açıklama yapan CHP Grup Başkanvekili Engin Altay ve İYİ Parti'ye geçen 15 milletvekili, TBMM'de bir basın toplantısı düzenledi.

Altay, şu açıklamalarda bulundu:
"Türkiye’nin bu demokrasi ayıbından kurtulması lazım katılabilecek partilerin standartları bellidir. Demokrasimizin daha fazla tahrip edilmesini doğru bulmuyoruz. Biz yok edilen adaleti yeniden inşa edeceğiz. YSK’nın Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan partilerin seçim gerekliliklerini tamamlayıp tamamlamadıklarına ilişkin istediği görüşün İYİ Parti açısında olumlu olmasına rağmen, YSK’da İYİ Parti adına olumlu bir yaklaşım olmaması, siyasi bir karardır. Dolu dizgin seçimlere giden bir parti için bu durum doğru olamaz. Biz bu demokrasi ayıbıyla mücadele edeceğiz. YSK'nın bu ayıba zorlanmasıyla mücadele edeceğiz.

Demokrasi bizim için değil, herkes için deriz biz. Bu sebeple yargının bu siyasi tasarrufunun ortadan kaldırılması için CHP’ye mensup 15 vekil bugün partimizden istifa edip İYİ Parti’ye geçmişlerdir."

HANGİ VEKİLLER İYİ PARTİ'YE GEÇTİ?
CHP'den İYİ Parti'ye geçen 15 vekilin isimler şu şekilde: 

Afyonkarahisar Milletvekili Burcu Köksal

Amasya Milletvekili Mustafa Tuncer

Ankara Milletvekili Nihat Yeşil 

Aydın Milletvekili Hüseyin Yıldız 

Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın

Burdur Milletvekili Mehmet Göker

Bursa Milletvekili Nurhayat Altaca Kayışoğlu 

Bursa Milletvekili Erkan Aydın 

Çorum Milletvekili Tufan Köse 

Edirne Milletvekili Okan Kaytancıoğlu 

İzmir Milletvekili Tacettin Bayır

Kayseri Milletvekili Çetin Arık 

Kocaeli Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet

Niğde Milletvekili Ömer Fethi Güler 

Zonguldak Milletvekili Ünal Demirtaş.
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »