CHP'li Gürsel Tekin: "Gökçek ile MHP arasında nişan yapılmış"

Yerel seçimlere ilişkin açıklamalarda bulunan CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, MHP'nin Ankara adaylığı için adı geçen Melih Gökçek'le ilgili "MHP ile Gökçek arasında bir nişan yapılmış. Yakında düğün yapılacak gibi gözüküyor" dedi.

31 Ekim 2018 Çarşamba 19: 9
CHP'li Gürsel Tekin: "Gökçek ile MHP arasında nişan yapılmış"
CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, TBMM'de düzenlediği basın toplantısı düzenleyerek yerel seçimlere ilişkin açıklamalarda bulundu.

Tekin, İstanbul'dan partisinin kimi aday göstereceğine ilişkin bir soru üzerine şunları söyledi:

"Elbette adayım. Bütün arkadaşlarım çok kıymetlidir. Hiçbir arkadaşım rakibim değildir. 4 yıl önce İstanbul'da bütün bu çalışmalara başlayan bir siyasetçiyim. Bugün aday gibi davranıyorum. Yarın partim ne yapar bu beni hiç ilgilendirmez. Yarın ne olur bu beni hiç ilgilendirmez. Bu çalışmalarımı sekteye uğratacak bir şey içinde değilim. Sahada vatandaşların çok büyük desteğini görüyorum.

Defalarca söyledim, İstanbul'la ilgili sadece alt yapı üst yapı, planlama, ulaşım,  depreme hazırlık bunlar değil. İstanbul ile ilgili ciddi projelerimiz var. Güçlü bir kadromuz var. Gerek Türkiye gerek uluslararası arenada ciddi görev yapan arkadaşlarımızla çalışıyoruz. O gün bize görev verildiği zaman İstanbul'la ilgili her şeyimiz hazır. İstanbul'da sadece 16 milyonun değil misafir olan Ortadoğu ve Afrika'dan gelen insanların derdi de var. Geçen hafta Afrikalıların mahallesindeydik. Kaç bin Afrikalı,Ortadoğulu seçmen olduğunu bilemezsiniz. Ortadoğulu, Afrikalı belediye meclis üyelerimiz bile hazır. Afrikalı belediye meclis üyemiz var. 2 bin 800 oy var, neden olmasın. Birisi uzman, ODTÜ mezunu. Çok ciddi çalışma yapıyor."

'MHP İLE GÖKÇEK ARASINDA BİR NİŞAN YAPILMIŞ'

Gürsel Tekin, bir basın mensubunun, 'Melih Gökçek'in MHP'den aday olur mu?' sorusuna ise, "MHP ile Gökçek arasında bir nişan yapılmış. Yakında düğün yapılacak gibi gözüküyor" diye yanıt verdi.

 
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »