CHP'li Gürsel Tekin'den 'İyi Parti' açıklaması

CHP İstanbul Milletvekili Gürsel, kendisine İyi Parti'yle ilgili yöneltilen soruya "Bizi ilgilendiren bir mesele değil, hayırlı olsun kendilerine” dedi.

25 Ekim 2017 Çarşamba 21:40
CHP'li Gürsel Tekin'den 'İyi Parti' açıklaması
CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, TBMM’de basın toplantısı düzenledi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı İstanbul’a ilişkin yaptığı, “Biz bu şehrin kıymetini bilmedik, biz bu şehre ihanet ettik, hala da ihanet ediyoruz, ben de bundan sorumluyum” açıklamasının üzerine imar rantı ve FETÖ’ye tahsis edilen araziler hakkında açıklamalarda bulunan CHP’li Tekin, yargı kararlarının çeşitli bakanlıklar eliyle by-pass edildiğini belirterek, “İstanbul Sayın Erdoğan’ın deyimiyle -biz o cesaretle söyleyemedik- ihanete teslim edildi” dedi.

YENİ PARTİ

Meral Akşener’in parti kurma çalışmalarını nasıl yorumladığı sorulan Tekin, “Bizi ilgilendiren bir mesele değil, hayırlı olsun kendilerine” dedi.

“DERHAL MİLLETE GİDECEKSİNİZ”

AKP’nin genel seçimi erkene alabileceği iddiaları hakkında sorulan soruya cevap veren Tekin, “Hepsine varız. İç politikada, dış politikada çok ciddi sorun yaşıyorsanız, hukukunuzu rafa kaldırmışsanız, sıkıyönetim yasalarıyla yönetilecek durumda değilseniz o zaman yapacağınız bir şey var derhal millete gideceksiniz milletimiz kendi kararını tayin etmek ister. Aksi takdirde böyle derme çatma, metal yorgunluğu, onu aldım böyle sorunların çözülmesi mümkün değildir. Millet iradesi her şeyi çözer” diye konuştu.
 
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »