CHP'li vekil:"Uçaktan indirildim..."

CHP Milletvekili Eren Erdem, yurtdışına gitmek için bindiği uçaktan savcı kararıyla indirildiğini açıkladı. Bir süre VIP salonunda bekletilen Eren Erdem, 18.50'de Berlin'e gitmek üzere uçağına bindi.

4 Temmuz 2016 Pazartesi 18:49
CHP'li vekil:"Uçaktan indirildim..."
CHP'li vekil Eren Erdem, konuyla ilgili olarak Hürriyet’e, “Hiçbir tebligat göstermeden, savcılık talimatıyla uçaktan indirildim, havalimanında alıkonuldum” dedi. Savcılık talimatıyla uçuşunun engellendiğini söyleyen CHP İstanbul Milletvekili Eren Erdem, bekletildiği Atatürk Havalimanı VIP Salonu'nda gazetecilere açıklamalarda bulundu.

ERDEM: BEKLETİLİYORUZ, HABER BEKLİYORUZ

Uçaktan indirilirken yazılı bir tebliğ yapılmadığını belirten Erdem, "Yurtdışına çıkış yasağı olmayan birinin bir yurt dışı seyahatinin engellenmesi hem de uçaktan indirilerek alıkonması kabul edilebilir bir durum değildir. Bu tutumlar, bu işgüzar tavırlar, yargı mensuplarının böyle davranışları Türkiye'de her toplum kesiminin yargıya olan güvenini azaltacaktır. Şuan da burada bekletiliyoruz. Uçağımız da kaçmış oldu böylece. Yurtdışına çıkışımız böylece engellenmiş oldu. Bekletiliyoruz, haber bekliyoruz" dedi.

18.50'DE UÇAĞINA BİNDİ

 CHP İstanbul Milletvekili Eren Erdem’in Atatürk Havalimanı VIP salonundaki bekleyişi sonra erdi. Erdem 18.50’de Berlin’e gitmek üzere uçağına bindi.

TWITTER'DAN DUYURDU

Erdem'in Twitter üzerinden attığı mesajlar şöyle: An itibariyle, "ölüm tehtidleri nedeniyle" yurtdışında yaşayan ailemi bayramda ziyaret etmek için uçağa bindim, savcı kararıyla indirildim! Şu an Atatürk Havaalanında alıkonmuş durumdayım! Savcılık talimat vermiş, yasağım olmadığı halde, uçuşum engellendi.. Havaalanındayım.."
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »