CHP'nin Kocaeli mitingi

Genel Başkan Kılıçdaroğlu: (2) "Öyle 13 yılda değil, ben sadece ve sadece 4 yıl için yetki istiyorum. 4 yılda Türkiye'yi uçuracağım"

17 Mayıs 2015 Pazar 6: 3
CHP'nin Kocaeli mitingi
KOCAELİ (AA) - CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Öyle 13 yılda değil, ben sadece ve sadece 4 yıl için yetki istiyorum. 4 yılda Türkiye'yi uçuracağım" dedi.
Kılıçdaroğlu, partisinin İzmit ilçesindeki Perşembe Pazarı Alanı'nda düzenlendiği mitingde, bugün Çerkez sürgününün 151. yılı olduğunu anımsatarak, Çerkezlerin göç sırasında bedel ödediğini söyledi.
Çerkezlerin acılarını paylaştıklarını ifade eden Kılıçdaroğlu, onların Türkiye'nin büyümesine, kalkınmasına ve cumhuriyete büyük emek verdiğini kaydetti.
Kılıçdaroğlu, kamyon sürücülerinin 13 yıldır sorunlarını çözecek bir gelişme beklediğini dile getirerek, sürücülerin K1 belgesini kimsenin elinden alamayacağını ve kamyon için plaka sınırlaması getireceklerini bildirdi.
Kocaeli'nin, vatandaşların çok borçlandığı bir kent olduğunu öne süren Kılıçdaroğlu, "Kredi kartı, tüketici kredisi borcu var. Yüzde 34 faizin altında eziliyorlar. Sözüm söz, CHP iktidarında en az yüzde 80'ini sileceğiz. Vatandaş rahatlayacak. Bunun devlete kaynağı yok. Oturacağız, bankalarla anlaşacağız. Örnek vereyim, bankalar 19 milyar liralık kredi borcunu varlık yönetim şirketlerine 2 milyar 800 milyona satıyorlar. Diyeceğim ki 2 milyar 800 milyon mu? Bırak orada vatandaşın borcunu sil. Devlete yükü sıfır" diye konuştu.
Kılıçdaroğlu, devletin nasıl yönetilmesini gösteren projeler ortaya koyduklarını anlatarak, iktidarlarında "onlar için" devletin nasıl yönetilmesi gerektiğini içeren kurs açacağını söyledi. 
- "4 yılda işçi, çiftçi, emekli memnun olacak ve herkes hakkını alacak"
Partililerden, geçen seçimlerde CHP'ye oy vermeyen bir vatandaşı ikna etmelerini isteyen Kılıçdaroğlu, hükümetin 13 yıllık iktidarında yaşanan sorunların vatandaşlara anlatılmasını talep etti.
CHP'nin yaşanabilecek bir Türkiye sözü verdiğini vurgulayan Kılıçdaroğlu, şöyle konuştu:
"Öyle 13 yılda değil, ben sadece ve sadece 4 yıl için yetki istiyorum. 4 yılda Türkiye'yi uçuracağım. 4 yılda işsizliği yeneceğiz, 4 yılda bu ülkede hiçbir çocuk yatağa aç girmeyecek. 4 yılda Türkiye'yi cennete çevireceğiz. 4 yılda işçi, çiftçi, emekli memnun olacak ve herkes hakkını alacak. Herkes kazanacak sadece hortumcular kaybedecek. Ben de size söz veriyorum, gün 12 saatse 12 saat, 24 saatse 24 saat, 36 saatse 36 saat, sizin için çocuklarımız, torunlarımız ve bayrağımız için çalışacağım. Alın teri dökeceğim" ifadesini kullandı.
Kılıçdaroğlu, polislerin de sorunlarını çözeceklerini belirterek, polislerden iktidarın değil, halkın polisi olmalarını istedi.
Vatandaşların kendi dönemlerinde Türkiye'de barış ve huzur içinde yaşayacaklarını dile getiren Kılıçdaroğlu, şunları kaydetti:
 "Bu güzel ülkede çatık kaşlı insanların sokaklarda gezmesini istemiyorum. Bütün yurttaşlarımın güler yüzle caddede, sokakta, tarlada, fabrikada çalışmasını istiyorum. Huzur içinde gerginlik olmadan, kavga olmadan, yeni bir süreci başlatmak istiyorum. Bana vereceğiz destek, CHP'ye vereceğiniz destek Türkiye'ye, çocuklarımıza, torunlarımıza, bayrağımıza vereceğiniz destektir. Bunu sakın unutmayın."  
Konuşmanın ardından Kılıçdaroğlu, partisinin Kocaeli milletvekilleriyle alandakileri selamladı.
Öte yandan, miting öncesi alanda baygınlık geçiren bir kişiyi görüntülemek isteyen bir basın mensubuyla partili görevliler arasında gerginlik yaşandı.
(Bitti)
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »