Çilem Doğan'na şok, öldürdüğü eşinin ailesi...

Kendisini dövdüğü ve fuhuşa zorladığı iddiasıyla öldürdüğü eşi Hasan Karabulut’un ailesi, mahkemeye başvurarak Çilem Doğan'ın tahliyesine itiraz etti.

22 Haziran 2016 Çarşamba 18:33
Çilem Doğan'na şok, öldürdüğü eşinin ailesi...
Adana'da kendisini fuhuşa zorladığı için 33 yaşındaki eşi HASAN Karabulut’u öldürüp 15 yıl hapis cezasına çarptırıldıktan sonra 50 bin Lira kefaletle serbest bırakılan Çilem Doğan’ın tahliyesini itiraz geldi. Hasan Karabulut'un ailesi  mahkemeye başvurup tekrar tutuklanmasını istedi.

15 YIL HAPSE MAHKUM OLMUŞTU 

Adana 10. Ağır Ceza Mahkemesinde yargılanan Çilem Doğan, 8  Haziran'daki duruşmada, "eşini kasten öldürmek" suçundan önce ağırlaştırılmış  müebbet hapse mahkum edilmiş, ardından da eylemini öldürdüğü eşinden kaynaklanan  haksız tahrik altında gerçekleştirdiği için cezası 18 yıla, duruşmadaki iyi hali  nedeniyle de 15 yıla düşürülmüştü. Oy çokluğuyla verilen bu karara mahkeme başkanı Ogün Maden, muhalif  olup Karabulut'un daha önce eşinden gördüğü şiddet olayları nedeniyle eylemini  TCK’nın 27/2’nci maddesine göre "meşru savunmada sınırın aşılması mazur  görülebilecek bir heyecan, korku veya telaştan" gerçekleştirdiğini belirtip ceza  verilmemesini istemişti.

 Çilem Doğan'ın avukatı İsa Ayanoğlu, tutukluluğa itiraz etmişti.  Ayanoğlu, itiraz dilekçesinde, Yargıtay incelemesi bitinceye kadar  Karabulut’un tutukluluğunun kaldırılmasını isteyip, "Müvekkilimin bakıma muhtaç  2,5 yaşında bir kızı vardır. Yargıtay aşaması uzun süreceğinden müvekkilimin ve  kızının mağdur olmaması için mahkemece belirlenecek nakdi kefaletle tahliye  edilmesini talep ediyoruz" ifadelerine yer verdi. Mahkeme heyeti, Ayanoğlu’nun bu talebini yerinde görüp 50 bin lira  nakdi kefaletle Mersin’in Tarsus ilçesindeki Kapalı Cezaevi’nde tutuklu bulunan Doğan’ın tahliyesine karar verdi. Doğan'ın babası Yusuf ve annesi Emine Doğan, kızlarını cezaevinden çıkartmak için 50 bin lira kefalet parasını yatırdı. Doğan cezaevinden önceki gün tahliye oldu. 
 
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »