21 Şubat 2019, Perşembe

Cinayeti böyle itiraf etti: 10 yıldır vicdan azabı çekiyordum

Erdoğan Akbaş'ın cansız bedeni 2008 yılında Antalya'da bir kayanın kovuğunda bulunmuş, cinayeti işleyen kişi ya da kişilere ulaşılamamıştı. 10 yıl sonra jandarma ekiplerine gelen ihbar katili yakalattı. Pilot olan zanlı Asım Onur 10 yıldır vicdan azabı çekiyordum her gece rüyama giriyordu" diyerek cinayeti itiraf etti.

15 Nisan 2018 Pazar 11:17
Cinayeti böyle itiraf etti: 10 yıldır vicdan azabı çekiyordum
Antalya Döşemealtı’na bağlı Dağbeli bölgesindeki dağlık alanda 2008 yılında bir kayanın kovuğunda erkek cesedi bulundu. Araştırmada, boğularak öldürüldüğü belirlenen kişinin Kemer’de turizmle uğraşan 23 yaşındaki Erdoğan Akbaş olduğ u belirlendi. O dönem yapılan çalışmalarda cinayeti işleyen kişi ya da kişilere ulaşılamadı. İl Jandarma İstihbarat Şube Müdürlüğü ekiplerine giden bir bilgi, 10 yıl önce işlenen cinayetin dosyasının tozlu raftan inmesine neden oldu. Özel bir ekip kuran jandarma, teknik çalışmalar yaparak o dönem bölgede bulunan kişileri tespit etti. Özel bir havayolu şirketinde pilot olan Asım Onur C. ile birlikte 3 şüpheli gözaltına alındı. İstanbul’dan Antalya’ya götürülen pilot, cinayeti itiraf etti.

CENAZESİNE KATILMIŞ

10 yıldır vicdan azabı çektiğini anlatan Asım Onur C. ifadesinde şunları söyledi: “Her gece rüyama giriyor. Aramızda alacak-verecek meselesi vardı. O gün o bölgede dolaşırken aramızda tartışma çıktı. Boğarak öldürdüm. Sonraki günlerde de cenazesine katıldım, çok pişmanım, vicdan azabı çekiyorum.” Katil zanlısı pilot, jandarma sorgusunun ardından çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.(habertürk)

OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »