Cinayeti canlı yayında itiraf etti

Canlı yayında sevgilisini kimin öldürdüğünü itiraf eden kadın ve tutuklanan diğer sevgilisi polis ifadesinde cinayeti nasıl işlediklerini anlattılar.

13 Kasım 2013 Çarşamba 20:49
Cinayeti canlı yayında itiraf etti
İstanbul Avcılar'da yaklaşık bir yıl önce deniz kenarında ölü olarak bulunan 28 yaşındaki Medet A.'nın cinayetiyle ilgili dün bir televizyon programında yaptığı itirafın ardından gözaltına alınan Sevda A. ile Hasan G.'nin resmi ifadelerinde suçlarını itiraf ettikleri öğrenildi.

Medet A.'nın babasının başvurusuyla ATV'de yayınlanan Müge Anlı ile Tatlı Sert programında işlenmeye başlanan cinayet şüphesinde dün gelen itiraf soruşturmanın yönünü değiştirdi. Medet A.'nın ölmeden önce sosyal medya üzerinden tanışıp gönül ilişkisi kurduğu evli sevgilisi 39 yaşındaki Sevda A. katıldığı programda cinayeti diğer sevgilisi Hasan G.’nin işlediğini söyledi. Program sunucusunun neler oldu sorusunu üzerine boşanma davalı eşinden iki çocuğu bulunan Sevda A. "Bu olayı Hasan bey yaptı. Medet bana düşkündü, telefonlar geliyordu, Hasan bunu biliyordu. Seni böyle rahatsız edemez dedi, onunla görüşmeyeceksin dedi. Medet’le de konuştu. Bana sen bu işi bana bırak dedi" dedi.

Polis ifadesinde de itiraf ettiler


Bu itiraf üzerine programın yayınlandığı stüdyonun bahçesinde bekleyen Hasan G. polis tarafından gözaltına alındı. Polis daha sonra halen yayında olan Sevda A.’yı da gözaltına aldı. Cinayet Büro Amirliği'ne getirilerek sabaha kadar sorgulanan iki şüphelinin suçlarını itiraf ettiği öğrenildi. Şüphelerden Sevda A.’nın resmi ifadesinde “Onu sahile buluşmak için çağırdım. Hasan arkadan geldi. Onun başına bir sopayla 3 kez vurdu. Yere yığılınca onu kaldırıp kayalıklara attık. Daha sonra olayda kullandığımız sopayı denize atarak normal hayatımıza döndük.” dediği belirtildi. Öte yandan olayın şüphelisi Hasan G.’nin de Medet A.'yı başına sopayla vurarak öldürdüğünü itiraf ettiği belirtildi.

Poliste işlemleri tamamlanan şüpheliler Sevda A. ile Hasan G. sabah saatlerinde Küçükçekmece Adliyesi'ne sevk edildi. Basın mensuplarının sorularını cevaplandırmayan şüpheliler “Konuşmak istemiyoruz” dedi.
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »