21 Temmuz 2018, Cumartesi

Çin'den Cenevre-2 Konferansı için çağrı

Çin, Suriye sorununun çözümüyle ilgili olarak ilgili tarafların Cenevre-2 Konferansı'na ön koşulsuz katılması çağrısında bulundu.

12 Kasım 2013 Salı 22: 7
Çin'den Cenevre-2 Konferansı için çağrı
Çin Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Çin Gang, Çin'in Suriye meselesinde siyasi çözüm yönündeki tavrını sürdürdüğünü hatırlatarak, tarafların konferansa ön koşulsuz katılmalarını istedi.

Çin Anlaşmayı Memnuniyetle Karşılıyor


Sözcü Çin, konferans sırasında tarafların siyasi duruş, öneri ve taleplerini sunabileceğini, konferansın, Suriye'nin siyasi sürecindeki bir sonraki adımı şekillendirmesini ümit ettiklerini ifade etti.

Diğer yandan Sözcü, Çin'in, İran ve Uluslararası Atom Enerjisi Kurumuyla yaptığı ve İran'da daha fazla nükleer tesisin incelenmesini öngören anlaşmayı memnuniyetle karşıladıklarını belirtti. 

İran'ın nükleer meselesinde her zaman diyalog ve işbirliğini desteklediklerini yineleyen Çin, süreçte önemli bir fırsatın ortaya çıktığını kaydetti. 

Sözcü Çin, Pekin yönetiminin, bu anlaşmanın, sorunun kalıcı ve uygun şekilde çözümüne elverişli koşulları oluşturmaya yardımcı olacağına inandığını sözlerine ekledi. 
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »