Cinsel tacizle suçlanan yapımcı hakkında karar verildi

ABD'de, iki kadına yönelik cinsel taciz suçlamasıyla tutuksuz yargılanması devam eden Harvey Weinstein, üçüncü bir müşteki kadının aynı yöndeki iddiaları üzerine çıkarıldığı mahkemede, ikinci kez kefaletle serbest bırakıldı.

9 Temmuz 2018 Pazartesi 21:12
Cinsel tacizle suçlanan yapımcı hakkında karar verildi
New York'ta hakim karşısına çıkan Weinstein, Mahkeme Salonu'na elleri  arkada kelepçeli getirildi.

Weinstein'ın avukatı Benjamin Brafman, müvekkilinin kaçmayacağını  belirterek, salona elleri kelepçeli olarak getirilmesine itiraz etti.

Hollywood'u sarsan cinsel taciz iddialarının odağındaki Amerikalı  yapımcı Weinstein, üçüncü cinsel saldırı suçlamasıyla çıkarıldığı mahkemede  hakkındaki son suçlamaları reddetti ve ikinci kez kefaletle serbest bırakıldı.

Ünlü yapımcı, daha önce kendisine yöneltilen iki suçlamadan tutuksuz  yargılanmak için de 1 milyon dolar kefalet ödemişti.

Weinstein, Kevin Spacey gibi Hollywood ünlülerinin adının geçtiği  taciz iddiaları, geçen yıl sonunda Hollywood'u sarsmıştı. Aralarında ünlü  aktrislerin de bulunduğu çok sayıda kadının cinsel taciz suçlamalarıyla karşı  karşıya kalan Weinstein, erkek kardeşi Robert ile kurduğu film şirketinden  çıkarılmış ve yapımcının, Hollywood Film Akademisi ile ilişiği kesilmişti.

Ünlü yapımcı suçsuz olduğunu ve kimseyle rızası dışında cinsel  ilişkiye girmediğini savunuyor.

OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »