Cizre'de gergin gece

Cizre'de düzenlenen izinsiz gösterilere polis müdahale etti.

10 Haziran 2014 Salı 15:56
Cizre'de gergin gece
Şırnak'ın Cizre İlçesi'nde yol kapatan göstericiler, polise molotoflarla saldırdı.

Polis, göstericilere gaz bombası ve tazyikli su ile müdahale etti.

Cizre'de akşam saatlerinde Nusaybin Caddesi ile Dörtyol Kavşağı'nda yüzleri kapalı göstericiler, yol kapatıp, eylem yaptı. Göstericiler, gaz bombası ve tazyikli su ile müdahalede bulunan polise, molotof, havai fişek ve taşlarla saldırdı.

Binaların üstlerine çıkan göstericilerin attığı molotofların isabet ettiği bazı polis araçları alev aldı. Alev alan araçlar TOMA'ların yardımıyla söndürüldü. Polisin müdahalesiyle göstericiler ara sokaklara kaçarken olaylar bir süre devam etti.

1 ÇOCUK YARALANDI

Cizre'de akşam saatlerinde başlayan olaylar gece yarısına kadar sürdü. Özellikle Otogar ve Sur Mahallesi'nde yoğunlaşan olaylar sırasında, göstericilerin attıgı molotof ve havai fişeklere karşı polis gaz bombası attı.

Sur Mahallesi'nde polisin attığı bir gaz bombası iddiaya göre bir evin penceresinden içeriye girerek 6 yaşındaki Volkan Avşar'ın yüzüne isabet etti. Bunun üzerine aile dışarıya çıkarak, polis ve göstericilere tepki gösterip olayları sonlandırmalarını istedi.
Mahalle sakinlerinin de tepkisi üzerine olaylar yatıştıktan sonra yaralanan çocuk ailesi tarafından Cizre Devlet Hastanesi'ne kaldırılarak tedavi altına alındı.
Volkan Avşar'ın tedavisi sürerken annesi Kadriye Avşar, "Yemek hazırlarken çocuğumun odada kanlar içinde kaldığını gördüm" dedi.
ETİKETLER:
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »