21 Mayıs 2018, Pazartesi

Claudio Taffarel için ayrılık vakti

Brezilya Milli Takımı'nın yeni teknik direktörü Carlos Dunga'nın ısrarla ekipte yer almasını istediği Galatasaray'ın kaleci antrenörü Claudio Taffarel, federasyonun listesinde yer aldı

24 Temmuz 2014 Perşembe 17: 8
Claudio Taffarel için ayrılık vakti
Brezilya Futbol Federasyonu, 2014 Dünya Kupası'nda yaşanan hüsrandan sonra köklü bir değişikliğe gitti ve teknik ekibi tamamen değiştirdi.

Yeni teknik ekipte Carlos Dunga'nın çok istediği ve şu anda Galatasaray'ın kaleci antrenörü olan Claudio Taffarel de yer aldı. Brezilya A Milli Takımı'nın yeni teknik kadrosunu duyurmak üzere düzenlenen basın toplantısında teknik koordinatör Gilmar Rinaldi ve yeni teknik direktör Dunga yer aldı.

Yeni hedefler doğrultusunda çizilecek yol haritasını anlatan Dunga, bunun yanı sıra kendi oluşturduğu teknik ekibi de belirledi.

Galatasaray'da Fatih Terim'in içincü dönemiyle beraber 2011 yılından beri kaleci antrenörü olarak görev yapan Claudio Taffarel de Dunga'nın listesinde kaleci antrenörü olarak yer aldı.

Claudio Taffarel ise kulüp içindeki durumu göz önünde bulundurarak Başkan Ünal Aysal ve Cesare Prandelli'yle görüşecek ve kararını buna göre verecek.

Claudio Taffarel, Brezilya Milli Takımı'nda Carlos Dunga ile 1990, 1994 ve 1998 Dünya Kupası'nda beraber oynamış, Amerika'da düzenlenen 1994 Dünya Kupası'nda birlikte zafere ulaşmışlardı.
 
ETİKETLER:
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »