21 Haziran 2018, Perşembe

CNN Başbakan'ın başdanışmanını canlı yayından çıkardı

Dün akşam Taksim'de yaşananları özel bir yayınla canlı olarak dünyaya aktaran CNN International'da canlı yayına katılan Başbakan Erdoğan'ın başdanışmanı İbrahim Kalın canlı yayından çıkarıldı.

12 Haziran 2013 Çarşamba 15:37
CNN Başbakan'ın başdanışmanını canlı yayından çıkardı
ABD'nin en ünlü habercilerinden Christiane Amanpour dün akşam CNN International'da Taksim'de yaşananları canlı yayınla dünyaya aktardı. Oldukça uzun süren yayın esnasında AK Parti Sakarya Milletvekili Şaban Dişli, Radikal gazetesi yazarı Özgür Mumcu ve Başbakan Erdoğan'ın başdanışmanı İbrahim Kalın telefonla canlı yayına katılarak Taksim'de yaşananları anlattı.

CNN International yayınına katılan İbrahim Kalın'ı Amanpour "Show is over" (program bitti) sözleriyle yayından çıkardı.

İŞTE CANLI YAYINDAKİ O ANLAR


Türkiye 'de yaşanan olaylar konusunda bilgi vermek için CNN International'a bağlanan İbrahim Kalın, hükümetin Gezi parkı ve Taksim'de yaşanan olaylara ilişkin politikasını savunarak, göstericileri suçlayan açıklamalarda bulundu. 

Christiane Amanpour'un, 'barışçıl gösterilere, polisin çok sert müdahalesini' yorumu üzerine, Londra 'da benzer bir müdahale olduğunu hatırlatan İbrahim Kalın, “Yarın Erdoğan göstericilere ne verecek?” sorusuna da Başbakan'ın istekleri dinleyeceğini ancak görüşmenin içeriğini önceden kestiremeyeceği belirtti. 

Türkiye'de hapiste bulunan gazeteciler ilişkin sorularına da İbrahim Kalın'dan yanıt alamayan Christiane Amanpour, Kalın'ın hükümeti savunan sözlerini sürdürmesi üzerine, 'Bayım gösteri bitti' (Sir, Show is over) sözleriyle İbrahim Kalın ile olan canlı yayın bağlantısını kesti. 
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »