18 Haziran 2018, Pazartesi

Çocuk hastanesine havan topu mermisi isabet etti

Ukrayna'nın doğusundaki Slavyansk'ı kontrol eden ayrılıkçılar ile hükümet güçleri arasında bu sabah çıkan çatışma sırasında atılan havan topu mermisi, şehrin merkezindeki çocuk hastanesine isabet etti.

31 Mayıs 2014 Cumartesi 1: 4
Çocuk hastanesine havan topu mermisi isabet etti
Slavyansk'ta Rusya yanlısı ayrılıkçılar ile hükümet güçleri arasındaki çatışmalar şehir merkezini de etkilemeye başladı.

Kent merkezine ulaşan havan toplarından biri Slavyansk Çocuk Hastanesi'nin binasına isabet ederek duvarda hasara yol açtı, dört mermi de hastanenin bahçesine düştü. Olayda can kaybı meydana gelmedi. Hastane ve yakında bulunan apartmanların camları kırıldı. Patlamalar halk arasında paniğe neden oldu.

Hastane, yabancı gazetecilerin kaldığı otelin sadece 500 metre uzağında bulunuyor.

Hastanenin yakınında yaşayan Yekaretina isimli kadın, kent merkezinin artık tehlikeli olmaya başladığını belirterek mermilerin hangi taraftan geldiğinin bilinmediğini söyledi.

Yekaretina, "Bizi bu saldırılardan kim koruyacak. Bu saldırıların sonu var mı? Yeter artık. Bizler insan gibi yaşamak, geceleri de rahat uyumak istiyoruz. Artık her gece saldırı sesiyle uyur, saldırı sesiyle uyanıyoruz” ifadesini kullandı.

Halk şehri terk ediyor


Şehir merkezinin de çatışmalardan doğrudan etkilenmesi nedeniyle halkın bir kısmı evlerini bırakarak şehri terk ediyor, kalanlar ise mecbur kalmadıkça sokağa çıkmamaya gayret gösteriyor.

Slavyansk'ta toplu taşıma araçlarının çalışmaması ve taksilerin de can güvenliği endişesiyle şehir dışına çıkmamasından dolayı vatandaşlar kenti terk ederken de sıkıntı çekiyor. 
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »