20 Haziran 2018, Çarşamba

Çöp evde ölü bulundu, milyoner çıktı

İznik'te geçen ay çöp dolu evinde ölü bulunan 72 yaşındaki kadının, ilçedeki iki banka hesabında 3 milyon 270 bin lirası, Bursa'nın merkez Yıldırım ilçesinde 4 dairesi, Mudanya ilçesinde bir villası, İstanbul Bakırköy'de ise bir iş yeri olduğu ortaya çıktı.

28 Ekim 2014 Salı 1: 3
Çöp evde ölü bulundu, milyoner çıktı

İlçedeki Selçuk Mahallesi'nde yalnız yaşadığı evinden gelen kötü  kokular üzerine geçen ay cesedi bulunan Habibe Irız'ın (72), ölümünün ardından  ortaya çıkan serveti şaşırttı. Çocuğu olmayan yaşlı kadının, ilçedeki iki banka  hesabında 3 milyon 270 bin lirası, Bursa'nın merkez Yıldırım ilçesinde 4 dairesi,  Mudanya ilçesinde bir villası ve İstanbul Bakırköy'de bir iş yeri olduğu  belirlendi. 

MUHTARLIK YARDIMDA BULUNMUŞ
 
Yaşlı kadının evinin bulunduğu mahallenin muhtarı Selim Sarıkaya,  ''Sürekli yardıma muhtaç olduğunu dile getiriyordu. Muhtarlık olarak her ay  Habibe teyzeye para yardımında bulunuyorduk. Son zamanlarda akli melekeleri çok  yerinde değildi'' diye konuştu. 
 
Komşuları ise yaşlı kadının varlıklı biri olduğunu bildiklerini,  kendisinin bu konuda hiçbir zaman konuşmadığını belirterek, Irız'a devamlı yemek  götürdüklerini söyledi. 
 
Geçen ayın 15'inde Kutalmışoğlu Süleyman Şah Caddesi üzerindeki evinde  yalnız yaşayan Habibe Irız'ın evinden kötü kokular geldiğini fark eden komşuları,  durumu polise bildirmişti. Olay yerine gelen ekipler, açık olan kapıdan içeri  girdiklerinde çöp dolu evde Irız'ın cansız bedeniyle karşılaşmıştı. 
 
Yıllar önce evlenip boşandığı belirtilen yaşlı kadının cenazesi, belediye ekiplerince çıkarılıp, İstanbul'da yaşayan iki kız ve bir erkek kardeşi  tarafından teslim alınarak, İstanbul'da toprağa verilmişti. 
 
ETİKETLER:
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »