23 Temmuz 2018, Pazartesi

Çubuk’ta minik mucit adaylarının seçimi yapıldı

Ankara'nın Çubuk İlçesinde Kaymakamlık, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Belediyece Kurulan Matematik, Fen Bilgisi ve Teknoloji Tasarım Uygulama Atölyesi'nde eğitim alacak minik mucit adaylarının seçimi yapıldı.

11 Kasım 2013 Pazartesi 0:25
Çubuk’ta minik mucit adaylarının seçimi yapıldı
Çubuk’ta 2008-2009 eğitim öğretim yılından itibaren faaliyet gösteren 'Matematik, Fen Bilgisi ve Teknoloji-Tasarım Uygulama Atölyesi'nde eğitim görebilmek için ilçede bulunan orta okullarının 6, 7, ve 8. sınıfı okuyan 120 öğrenci başvurdu.

Atölyenin Öğrencilerinin ders programlarındaki kazanımları günlük yaşamda kullanmalarını sağlayabilmek, girişimcilik ruhunu oluşturma, öğrencilerin teknoloji ve bilim ile ilgili beceri, tutum, değer, anlayış ve bilgilerini geliştirerek bu doğrultuda yetiştirebilmek amacıyla kurulduğunu belirten İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Mensur Toprak, öğrencilerin ve velilerin bu doğrultuda atölyeye gösterdikleri ilgiden memnun olduklarını söyledi.

Atölyenin yaklaşık 5 yıldır Ankara ve Türkiye'ye örnek model olarak gösterildiğini vurgulayan Toprak, şunları kaydetti:

’’Bugüne kadar birçok ilçe yöneticisi tarafından ziyaret edilen atölyemiz örnek alınmıştır. Örnek alınması ve atölyemizin bu güne kadar elde ettiği başarı ilçe halkımızın da takdirini almıştır. Bu nedenle de ilçemiz öğrencileri ve velileri atölyeye çok büyük ilgi göstermekteler.  Atölyemizde öğrencilerimiz tarafından 2000 proje geliştirilmiş ve bu projeler ulusal ve uluslar arası alanda yarışma ile sergilere katılmışlardır. Aynı zamanda atölyemizde eğitim alan öğrencilerimiz ilçemize çeşitli dereceler ve ödüller kazandırmışlardı. Erken saatlerden itibaren uygulama atölyesine gelen öğrenci ve velileri elde edilen bu başarıların göstergesi olsa gerek.’’

Seçimlerin öğrencilerinin kendilerini temsil gücü ve ilgi duydukları alana yönelik temel bilgilerinin sınanması doğrultusunda mülakat yoluyla gerçekleştirildiğini kaydeden Toprak, ’’Uygulama Atölyesine ilçemizdeki okullardan 120 başvuru yapılmış bunlardan matematik, fen, Türkçe, teknoloji tasarım ve müzik olmak üzer 5 kategoride 75 öğrenci uygulama atölyesinde çalışma hakkı kazanmıştır’’dedi.

Toprak, minik mucitlerin projeler ile ilçelerini en iyi şekilde temsil edeceklerine inandıklarını söyledi.
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »