21 Haziran 2018, Perşembe

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül veda ziyaretlerinde bulundu

Görev süresi 28 Ağustos'ta sona erecek olan Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, TBMM Başkanı Cemil Çiçek ile Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Erdoğan'a veda ziyaretinde bulundu.

5 Ağustos 2014 Salı 8:24
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül veda ziyaretlerinde bulundu
TBMM Başkanı Cemil Çiçek ile makam aracından inince tokalaşan Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Cumhurbaşkanlığı Muhafız Alayı'nın askeri töreniyle karşılandı.

Daha sonra Çiçek'in makamına geçen Gül, TBMM Başkanı ile bir süre görüştü. Gül ve Çiçek, görüşmenin başlangıcında gazetecilerin görüntü aldığı sırada kısa açıklamalar yaptılar. Abdullah Gül'ün 11. Cumhurbaşkanı olarak önemli hizmetler yaptığını belirten Çiçek, "Ülkenin mutluluğu, refahı, demokrasinin güçlenmesi noktasında çok büyük katkı ve gayretleriniz oldu" dedi. Gül'ün Türk siyasetinin görünen yüzünde ve perde arkasında önemli yol göstericilik yaptığını dile getiren Çiçek, "Siyasi tarihi yazacaklar, sizinle ilgili ayrı sayfa açacaklar" diye konuştu.

"Demokrasinin güzel anlarından birini yaşıyorum"

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül de TBMM'nin seçtiği son Cumhurbaşkanı olduğunu anımsattı. Halkın temsilcisi olan TBMM'de 7 yıl önce milletvekillerinin oylarıyla seçildiğini ve görev süresinin 28 Ağustos'ta dolacağını kaydeden Gül, şöyle konuştu:
"Bu vesileyle sizin şahsınızda, milletin temsilcisi olarak  değerli milletvekillerine sevgi ve muhabbetlerimi sunuyorum. Türkiye demokratik, hukukun üstün olduğu bir ülkedir. Demokrasinin en güzel taraflarından birisi de halkın iradesiyle seçimlerin gerçekleşmesi ve seçimler vasıtasıyla insanların, kurumların sorumluluk alması ve süreleri bittiğinde sorumluluklarının bitmesidir. Dolayısıyla ben de demokrasinin bu güzel anlarından birisini yaşıyorum. Nasıl seçildiğimde o onurlu anı yaşadıysam, şimdi de görevimin bitişinde de bunu yaşıyorum."

45 dakika süren görüşmenin ardından TBMM Başkanı Çiçek, Gül'e makam aracına kadar eşlik etti. Gül, kendisin karşılayan Cumhurbaşkanlığı Muhafız Alayı'na "Allahaısmarladık asker" diyerek, TBMM'den ayrıldı.

Başbakan Erdoğan'ı ziyaret etti

Cumhurbaşkanı Gül, daha sonra Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a veda ziyaretinde bulundu. Cumhurbaşkanı Gül, Başbakanlık Merkez Bina'ya gelişinde Başbakan Erdoğan tarafından kapıda karşılandı. Gül ve Erdoğan, el sıkışarak basın mensuplarına poz verdi. Basına kapalı ziyaret, 40 dakika sürdü. Görüşmenin bitiminde Başbakan Erdoğan, Cumhurbaşkanı Gül'ü makam aracına kadar uğurladı. Tokalaşmanın ardından makam aracına geçen Cumhurbaşkanı Gül, camı açarak önce Başbakan Erdoğan'a daha sonra da basın mensuplarına el sallayarak Başbakanlık Merkez Bina'dan ayrıldı.
OKUYUCU YORUMLARI/2 + YORUM EKLE
  • HiZMETi cok OLDU PANTÜRKiST - 6 Ağustos 2014 Büyük adam cumhurbaskani önce oglunu 18-yasin altinda sigortali etti sonra internet alis veris sirkati kurdu,, Sonra TÜRK,lüge hakareti suc olmaktan cikardi..TÜRKiYE-ERMENiSTAN macinda TÜRK genclerini güzel bir joplatti,, REMENiSTAN,da ÖZÜR dileriz imza kampanyasini baslatti,, IRAK- LiBYA- SURiYE gibi müslüman ülkelerin kana bulanmasina müslüman KADININ-KIZIN CONiLER tarafindan tecavüze ugramasina cok büyük katki sagladi.. TÜRKCE olan köy isimlarini degistirdi ALLAH var kaza namazi yapmadan ibadetini kilisede bile yapti,, ABDullah GÜL anne tarafindan ERMENi baba tarafindan YAHUDi diyen yaptigi hizmetlere baksinda öyle konussun bu hizmeti YAHUDi--ERMENi asilli basbakan cumhurbaskani secseniz göremezdiniz.. TALiP DOGAN,,,SAMLI YILAN ALATTiN,,, halit takdir eder ama nankörler bu hizmetin farkina bile varamaz onlar milliyetci-ATATÜRKCÜ--ULUSALCI,dir AKP,li olanlar bu hizmetleri cok takdir eder degilmi zavalli TÜRKiYE soluyor kör gözler görmüyor..
  • SIRASIYLA HiZMETLERi PANTÜRKiST - 8 Ağustos 2014 ERMENiSTAN icin TÜRK genclerini cok güzel joplatti.. TÜRKLÜGE hakareti suc olmaktan cikardi,,TÜRKCE isim tasiyan bagzi yerlerin ismini degistirdi,, VATANA ihaneti hizmet TÜRK,lüge ihaneti SEREF bilen müslüman ülkelerin kanini akitan CONiLERE büyük destek veren ABDullah GÜL TÜRKiYE kendisine saldiran PKK,li teröristlere karsi saldiri yapabilmesi icin ABD,nin onayini almalidir diye ülkeye ihanet olan 2-sayfalik 9-maddelik anlasmaya imza atarak cok güzel ihanet yaptigini kanitlamis bir CUMHURBASKANI bundan sonra ABDullah Gül ve nesli TÜRKiYE,de elini kolunu sallayarak gezecekse HELAL OLSUN BROVA DEEMEZ isem OSLO,nun SEREFSiZi kadar SEREFSiZ,,, olayim...

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »