21 Şubat 2019, Perşembe

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Almanya neyi bekliyor?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kasımpaşa Tüneli'nin açılış töreninde önemli açıklamalar yaptı: "Suriye'de savaşabilecek DEAŞ'lı kalmadı ama bu bahaneyle hala ülkeye silah yığmaya devam ediliyor." "Almanya neyi bekliyor? Polislerinin güvencesi altında terör örgütleri camilerimize, vatandaşlarımıza saldırıyor."

27 Ocak 2018 Cumartesi 13:27
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Almanya neyi bekliyor?
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıklamaları şöyle: 

Ülkemizin katettiği mesafe birilerini fena halde kaygılandırıyor, düşündürüyor. Bunun için de önümüze akılla bağdaşmayacak engeller çıkartıyorlar. Fırat Kalkanı Harekatı'nda 3 bin DEAŞ'lıyı etkisiz hale getirdik.

Suriye'de savaşabilecek DEAŞ'lı kalmadı ama bu bahaneyle hala ülkeye silah yığmaya devam ediliyor. Türkiye kendi güvenliği için üzerine düşünleri yaparken bunu elbette müttefikleriyle hayata geçirmek ister.

HEPSİNİN ÜZERİNDEN SİLİNDİR GİBİ GEÇERİZ
Batı'da şu anda terör örgütleri Ppolislerin güvencesinde camilerimizi yakıp yıkıyor,  vatandaşlarımıza saldırıyot. Almanya'daki son gelişmeler... Almanya daha neyi bekliyor? Belçika'da aynı şeyler yapılıyor. Bunları dillendirdiğimiz zaman da rahatsız oluyorlar. Burada herhangi bir kiliseye karşı böyle bir şey yapılsa, benim polisim de izlese acaba dünya buna ne der?

Kusura bakmasınlar. Elimiz böğrümüzde oturup bekleyecek halimiz yok.  Türk milleti tarihininin hiçbir döneminde böyle bir zillete teslim olmamıştır. Dostluk elini uzatana kapımızı açarız. Ama bize saldıran hiç kimsesinin gözünün yaşına bakmayız. Hepsinin üzerinden silindir gibi geçeriz.

8 günde 394 terörist etkisiz hale getirildi. Ordumuz ve Özgür Suriye Ordusu'ndan 16 kaybımız var.

DÜNYA GÖRDÜ AMA MÜTTEFİĞİMİZ GÖRMEDİ
Suriye'deki terör örgütünün patronunun Kandil olduğunu dünyanın tamamı gördüğü halde bunu sadece bir müttefikimiz kabul etmiyor. Unutmayın güneş balçıkla sıvanmayacağı gibi, bu hakikatler de inkarla ortadan kalkmaz.

BAŞBAKAN: TERÖRÜN BAŞINI EZİNCEYE KADAR SÜRECEK
Açılış töreninde Afrin'e yönelik düzenlenen Zeytin Dalı Harekatı ile ilgili konuşan Başbakan Binali  Yıldırım, "Bugünlerde ülkemiz güney sınırlarından bazı tacizlere maruz kalıyor. Buna karşı TSK, kahraman Mehmetçiğimiz milletimiz başına bela olan bu eşkıya sürülerine hak ettiği dersi vermek için Afrin’deler. Orada terörün başını ezinceye kadar bu faaliyetler sürecek. Kim ne derse desin. Hudutlarımızın güvenliği, milletimizin can ve mal emniyeti tam anlamıyla sağlanıncaya kadar bu operasyonlar sürecek. Asla ve asla güney sınırlarımızda bir terör kuşağının oluşmasına müsaade etmeyeceğiz. Allah Mehmetçiklerimizin yar ve yardımcısı olsun" diye konuştu.
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »