Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bu yanlıştan bir an önce dönülmeli

Beştepe'de, Sierra Leoneli Cumhurbaşkanı Koroma ile ortak basın toplantısı düzenleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD'nin YPG'ye ağır silah desteğine ilişkin açıklamalarda bulundu.

10 Mayıs 2017 Çarşamba 19:22
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bu yanlıştan bir an önce dönülmeli
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın konuşmasından satır başları şöyle: 

25 Mayıs'ta Brüksel'de toplanacak mini NATO  zirvesinde de müttefiklerimizle konuyu masaya yatıracağız. Bu temasların bölgenin  istikrarını garanti altına alacak, Suriye'nin gerçekleriyle uyumlu bir sonuca  ulaşmamızı sağlayacağına inanıyorum. Temenni ederim ki şuana kadar ortaya  konulan, ifade edilen bazı gerçeklerden Amerika'ya gitmeden biran önce dönülmüş  olunur, çünkü bu olayları yaşayan biziz.

Biz Suriye'nin bölünmesine, parçalanmasına da  karşı olduğumuzu her an her zaman söyledik. Bundan sonraki süreçte bunun aklı  selim ile çözülmesinden yana olduğumuzu tekrar ifade ediyorum, temenni ediyorum  ki yanlıştan biran önce dönülür.

Hangi gerekçeyle olursa olsun, DEAŞ terör  örgütüyle mücadele bir başka terör örgütüyle yürütülmemelidir. Böyle bir adım  Suriye'nin ve bölgenin geleceğini tehlikeye sokacaktır. Geçmişte atılan yanlış  adımların Suriye'yi getirdiği durum ortadadır.

YPG kaosu fırsata çevirmeye çalışıyor. Bu konuyu 16 Mayıs'ta ABD Başkanı Trump ile görüşeceğiz. Bu yanlıştan bir an önce dönülmeli. DEAŞ ile mücadele terör örgütü ile olmaz.
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »