20 Şubat 2019, Çarşamba

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bunları da yıkacak mısınız?

Partisinin Muğla mitinginde halka seslenen Cumhurbaşkanı Erdoğan 2 dakikalık videoyu izleterek, muhalefetin seçim vaatlerini eleştirdi. AK Parti'nin hayata geçirdiği projeleri tek tek sayan Erdoğan, "Bunları da yıkacak mısınız?' diye sordu.

6 Haziran 2018 Çarşamba 20: 4
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bunları da yıkacak mısınız?
Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Muğlamitinginde halka seslendi.  Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarından öne çıkan başlıklar:

İnşallah bu seçimler bir dönüm noktası olacak. Zira bunun arkasından malum Mart'ta belediye seçimleri geliyor. İnşallah bu seçimlerde Muğla kendine yakışanı yapacak. 24 Haziran'da güçlü meclis için cumhurbaşkanlığında şahsımı, mecliste AK Parti'yi desteklemeye hazır mıyız? Vakit Türkiye vakti diyor muyuz?

İnşallah sizlerin desteği ile Türkiye şahlanacak. Kardeşlerim şunu unutmayın Muğla demokrasi şehridir. Bay Kemal'in dediği gibi değildir. Bay Kemal teröristlerle beraber yürüyor, adayları Muharrem Edirne'dekini ziyaret ediyor. 53 Kürt kardeşimi öldüren adamı ziyaret ediyorlar. Neymiş Cumhurbaşkanı adayıymış, cumhurbaşkanı adayı teröre bu kadar bulaşabilir mi?

AVRUPA'DA SANDIKLARI PATLATIN
Avrupa'da PKK'lı teröristlerin gösteri yapma izni veriyorlar. Bize vermiyorlar. Yarın oy verme işlemi başlıyor, Batıdaki kardeşlerim orada da sandıkları patlatın. Bu aralar Bay Kemal'e bir şeyler olmuş. İmam Hatiplere kafayı takmış. 3 sene öğretmenlik yaptım diyor, bir garip adam, ne zaman ne söyleyeceği belli değil. Sen daha çırak bile olamadın. Biz bu yola dün çıkmadık.

Siz çırak bile olamadınız, biz 40 yıldır siyaset meydanındayız, biz çıraklığımızı belediye başkanlığımızda yaptık. CHP kirliliktir, susuzluktur, hava kirliliğidir. İstanbul'un Ümraniye’sinde çöp dağı patladı. CHP vardı. Size bir müjde veriyorum, Muğla stadını inşallah Millet Bahçesi'ne dönüştüreceğiz. Yeni stadı da yapacağız inşallah.

KANAL D-CNN TÜRK YAYININDA ANLATACAĞIM
Biz seçim meydanlarında yaptıklarımızı, halen yapmakta olduklarımızı, yapacak olduklarımızı, 2023, 2051, 2071 vizyonlarımızı anlatıyoruz. Onlar sadece yıkmayı anlatıyorlar. Bugün size çok farklı bir proje ile geldim. Bugün size anlatacaklarımı hiçbir yerde anlatmadım ama detaylarını yarın Kanal D- CNN Türk ortak yayınında anlatacağım.

GEL BAKALIM MUHARREM DİYE ÇAĞIRIYORSUN
Şimdi Bay Kemal iki de bir tek adam tek adam diyor. Türkiye’de bir tek adam varsa o sensin. Parlamentonun içinden kendi arkadaşlarını kovuyorsun. Cumhurbaşkanı adayı olan arkadaşına ‘gel bakalım Muharrem’ diyorsun. Muharrem ne yapıyor, yenildin yenildin yenildin artık çekil diyor. Al birini vur öbürüne. Hiç farkları yok. Ama bizim böyle dertlerimiz var mı? Biz milletimizle birlikteyiz. Bunlara kalsa Türkiye’yi 1940’lara, 70’lere, 90’lara geri götürecekler.

"BUNLARI DA YIKACAK MISINIZ...?"
Değerli kardeşlerim ben sizlere daha ne anlatayım. Bunların halini görüyorsunuz. Bunlar bu ülkeye Cumhurbaşkanı olacak öyle mi? Buradan tüm milletime sesleniyorum ve diyorum ki size bu vaatlerle gelenlere şunları da sorun. AK Parti Türkiye'de 585 bin yeni öğretmen göreve başlattı onları da görevden alacak mısınız? AK Parti 131 yeni üniversite açtı siz onları da kapatacak mısınız? AK Parti Türkiye'ye 1245 yeni hastane kazandırdı onları da kaldırıp atacak mısınız?

AK Parti Türkiye'de 5 bine yakın ambulansı hizmete soktu? Bunları da hurdaya atacak mısınız? AK Parti 817 bin yeni konut yaptı, onları da yıkacak mısınız? AK Parti Türkiye'de 20 bin km yeni bölünmüş yol yaptı, siz bunları da sökecek misiniz? AK Parti Türkiye'de yüksek hızlı tren hatları yaptı, siz yeniden kara trene mi döneceksiniz? AK Parti Türkiye'de 29 yeni havalimanı yaptı bunları kapatacak mısınız? AK Parti doğal gaz kullanımını 78 ile çıkardı. Bunları da yıkıp atacak mısınız? AK Parti emeklilerin maaşını 4 katına çıkardı, siz bunları eski seviyeye mi indireceksiniz?

BUNLAR SANAYİDEN, BİLİŞİMDEN ANLAMAZ
Bu CHP zihniyeti Nuri Demirağ'ın uçak fabrikasını kapatıp gaz ocağı fabrikasını dönüştürdü. Bunlar sanayiden, bilişimden anlamaz. Terör örgütünün liderini Edirne'de ziyaret edenden ne beklersin ? Bunlara 24 Haziran'da Osmanlı tokadı atmaya hazır mıyız? Milletimden rica ediyorum, muhalefet adayları sizden oy istemeye geldiğinizde onlara bu soruları sorun.

Muğla, ülkemizin ve şehrimizin geleceğini 24 Haziran'da bu zihniyete bırakmayacaksın değil mi? Bunun için güçlü meclis diyor muyuz? Değerli kardeşlerim onlar yıkmaktan bahsedip dursunlar biz size ne kadar yatırım yaptık biliyor musunuz? Biz Muğla'ya 19 Kattrilyonluk yatırım yaptık. Onlar yıkar, biz yaparız. Farkımız bu. İnşallah daha çok şeyler yapacağız. Sağlıkta, eğitimde, ulaşımda, enerjide, turizmde her alanda yapacağız.

BAY MUHARREM BUNLAR SENİN İŞİN DEĞİL
Muğla'da 12 sağlık tesisimiz proje ve ihale sürecinde. Muğla ve Fethiye'de 5 bin kişilik yurt yapacağız. Muğla'da 33 adet köprü yaptık. TOKİ vasıtasıyla 3320 konut projesini hayata geçirdik.

BAY KEMAL YALAN SÖYLÜYOR, ÇİFTÇİLER AÇ DİYOR, YALAN SÖYLÜYOR
Milas ve Dalaman havalimanını büyüttük ve modernize ettik. Bay Muharrem bunlar senin işin değil, bunlar çırak işi değil. Bu ülkenin çıraklarla kaybedecek vakti yok. Büyükşehir burada görevlerini yapmıyor, biz bu yüzden Devlet Su İşlerini göreve soktuk. Muğla'ya 6 baraj, 8 gölet daha ilave ediyoruz. Son 16 yılda çiftçilerimize ne kadar destek verdik biliyor musun? Bay Kemal yalan söylüyor. Toplamda çiftçilerimize 1,3 kattrilyonluk tarımsal destek verdik. Bay Kemal yalan söylüyor, çiftçiler aç diyor, yalan söylüyor. Dürüst ol, dürüst ol. Muğla'ya gelen turist sayısı 2 milyon 89 bine ulaştı. Muğla, 24 Haziran seçimlerde cumhurbaşkanlığında şahsıma, mecliste AK Parti'ye oy vermeye hazır mıyız?

BİZİM TEK DERDİMİZ VAR, TÜRKİYE'Yİ BÜYÜTMEK
Bizim tek derdimiz var, Türkiye'yi büyütmek. Kıyı sahili olarak Türkiye'nin 1 numarası Muğla. Arıcılıkta Muğla 1 numara. Allah ne güzel nimetler vermiş bu nimetleri iyi değerlendirmek lazım. Tabi Muğla'nın zeytincilikte de üstünlüğü var. Türkiye'de yerli ve milli otomobile karşı olmakla cumhurbaşkanı olunur mu? Bu kardeşiniz İtalyanlarla anlaştık, ATAK helikopterleri yapıyoruz. İHA'larla, SİHA'larla mücadele ettik mi? Çıkmış biri diyor ki parçaları yabancı, yazıklar olsun.

AFRİN'DE ETKİSİZ HALE GETİRİLEN TERÖRİST SAYISI 4500
Afrin'de etkisiz hale getirilen terörist sayısı 4500. Cerablus'u katmıyorum. Bay Kemal çıkmış ÖSO'ya terörist diyor, yazıklar olsun sana. Muharrem İnce Afrin komutanına ne dedi? Apoletlerini sökeceğim dedi. Aç tavuk kendini buğday ambarında sanırmış. Şuan anayasaya göre ben başkomutanım. Dolayısıyla konuşma yapıyorum, alkışlanacak yerde alkışlıyorlar. Sen fizik öğretmeni olmuşsun ama okuman yazman da yok. Şimdi belki bu konuşmamdan sonra öğrenmiş olur.

DİYOR Kİ TİKA'YI KAPATACAĞIM DİYOR, BUNLAR NE CAHİL
Diyor ki TİKA'yı kapatacağım diyor. Bunlar ne cahil, TİKA'nın her yerde saygınlığı var. Türkiye'yi ekonomide ve demokraside daha ileri götürmek için ne gerektiyse onu yaptık. CHP'ye rağmen yerli otomobilimizin prototipini çıkarıp seri üretime başlayacağız. Bu yıl 40 milyon turist aday bekliyoruz. CHP ve diğerleri bölücü örgütün güdümündeki partinin liderinin cezaevinde ziyaret kuyruğuna giriyor.

OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »