Cumhurbaşkanı Erdoğan, iş adamlarına çağrı yaptı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Türkiye'nin en büyük sorunu kendini iyi anlatamamasıdır" dedi.İş adamlarına çağrı yapan ve "Yatırımlarınızı ertelemeyin" diyen Erdoğan, 3. havalimanın ilk etabının 2018'in ilk çeyreğinde açılacağını dile getirdi.

13 Kasım 2016 Pazar 15:59
Cumhurbaşkanı Erdoğan, iş adamlarına çağrı yaptı
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Enerji Gemisi Uğurlama Töreni'ne katıldı. Erdoğan, törende yaptığı  konuşmasında, inşası tamamlanan 4 gemiden 2'sinin Endonezya'da, birinin Gana,  birinin de Myanmar'da elektrik üreterek, bu ülkelerin enerji ihtiyaçlarının  karşılanmasına katkıda bulunacağını kaydetti.

"Türkiye'nin en büyük sorunu kendini iyi anlatamamasıdır" diyen Erdoğan'ın konuşmasının satır başları şöyle: Bunun asıl sebebi Türkiye'nin sahip olduğu benzersiz  özelliklerdir. Dünyada başka hangi ülkede bunca sorunla, böyle büyük bir ekonomik  güç aynı anda var olabilir, doğrusu bunu pek de bilemiyorum. Bu durum uzaktan  bakıldığında görülen Türkiye manzarası ile ülkemizin hakiki durumunun çok keskin  şekilde farklılaşmasına yol açıyor. Bakınız Ülkemizi ve milletimizi derinlemesine tanımayan birisinin Türkiye'ye baktığı manzara şu. Tüm terör örgütlerinin hedef aldığı, Suriye ve Irak'ta ki gelişmelere fiilen dahil bir ülke, 4 ay önce darbe girişimine maruz kalmış bir ülke. Türkiye sadece bundan ibaret bir ülke değildir. Bu fotoğraf madalyonun sadece bir yönü. Öteki Türkiye her gün yeni projelerinin açılımını yapan, büyüyen, gelişen ve güçlenen bir Türkiye.

DARBE GİRİŞİMİ OLDU SONRA...

Gece darbe girişimi de olsa ertesi gün ülkede her şey tıkır tıkır işlemeye devam eder. Bakın akşam darbe girişimi oldu ertesi gün yastık altındaki dövizler piyasaya sürüldü.Suriye ve Irak krizleri karşısında kimseden kayda değer bir yardım gelmese de örnek bir duruş sergilemeyi devam edebiliriz.

İŞ ADAMLARINA ÇAĞRI 

Mesele güven meselesidir, mesele istikrar meseledisir. Bugün burada enerji konusunda gerçekten önce ve önemli olan projeler olan gemilerimizi sürüyoruz.Önümüzdeki ay Avrasya Tüneli'nin açılışını yapıyoruz. 20 Aralık'ta olacak. 26 Ağustos'ta Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nü açtık. İzmit Körfezi üzerindeki Osmangazi Köprüsü'nü açtık. Yeni havalimanımızın inşaası sürüyor. İlk etabı 2018'in ilk çeyreğinde açılıyoruz. 28 stat projemiz var. 6.5 milyon binanın yeniden yapılmasını hedefleyen kentsel dönüşüm projeleri var. İnsansız Hava Araçları'nı üreten bir Türkiye var. Bizim farkımız bu şekilde her biri tek başına başka bir ülkeyi dizleri üzerine çökertecek sorunlarla, her ülkeyi abad edecek projeri aynı anda üstesinden gelecek ülkedir.  Türkiye, kendisine inanan, güvenen, yatırım  yapan kimseyi mahcup etmedi, mahcup etmez. Uluslararası yatırımcıların önemli  bölümü, bu gerçeği gördükleri için ülkemize yaptıkları yatırımları artırarak  sürdürüyor.Uluslararası yatırımcıların güvendiği  Türkiye'ye kendi iş adamlarımızın dört elle sarılması, yatırımlarını erteleme  noktasında, böyle bir yanlışa düşmesi sadece onlara kaybettirir. Gelin  yatırımlarınızı hızlandırın. Ben ülkeme ve milletime nasıl güveniyorsam iş  adamlarımıza da aynı şekilde güveniyorum. Burada şahit olduğumuz görüntü bu güveni gösteriyor.
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »