20 Haziran 2018, Çarşamba

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kral Selman ile görüştü

Körfez krizi sonrası, Erdoğan'ın bu ziyaretleri gerçekleştirme kararı ile birlikte tüm gözler Cumhurbaşkanına çevrilmişti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Körfez ülkelerini kapsayan ziyaretinin ilk durağı olan Cidde'de, Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdülaziz ile görüştü.

23 Temmuz 2017 Pazar 19:48
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kral Selman ile görüştü
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan  Körfez ülkelerini kapsayan ziyaretinin ilk durağı olan  Suudi arabistan geldi. Erdoğan'ı Cidde Kral Abdülaziz Uluslararası Havalimanı Kraliyet  Terminali'nde Suudi yetkililer karşıladı. Erdoğan ile birlikte eşi Emine Erdoğan, Dışişleri Bakanı Mevlüt  Çavuşoğlu, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat  Albayrak, Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli, Genelkurmay Başkanı Orgeneral  Hulusi Akar ve MİT Müsteşarı Hakan Fidan  eşlik ediyor.

KRAL SELMAN İLE GÖRÜŞTÜ
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Körfez ülkelerini kapsayan ziyaretinin ilk durağı olan Cidde'de, Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdülaziz ile görüştü. Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Kral Bin Abdülaziz, Cidde kentindeki Selam  Sarayı'nda öğle yemeğinde bir araya geldi. Erdoğan ile bin Abdülaziz, daha sonra basına kapalı gerçekleşen ve  Türk yetkililerin de hazır bulunduğu heyetler arası görüşmeye geçti.

Körfez krizi sonrası, Erdoğan'ın bu ziyaretleri gerçekleştirme kararı ile birlikte tüm gözler Cumhurbaşkanına çevrilmişti. Diğer ülkelerin de Körfez krizinin aşılmasında önemli etkisi olacağında hem fikir oldukları Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bu ziyaretleri kapsamında Kral Selman bin Abdülaziz ile yapılan ilk görüşmenin bir hayli olumlu geçtiği öğrenildi. İki liderin gazetecilere karşı samimi tavırları dikkatlerden kaçmadı.  Erdoğan Suudi Arabistan'dan sonra Kuveyt'e geçecek.

 ERDOĞAN,  VELİAHT PRENSİ KABUL ETTİ...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan daha sonra Suudi Arabistan  Veliaht Prensi Muhammed bin Selman'ı kabul etti.   Basına kapalı gerçekleşen görüşmede Türk yetkililer de hazır bulundu.
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »