Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan çok sert mesaj

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, hakim ve savcılar için kura töreninde konuştu. Erdoğan konuşmasında "Türkiye'nin bölge ile ilişkisini kendi çıkar hesaplarıyla karıştıranlara mesajım şudur; Terör örgütleriyle iş tutmak, ateşle oynamak gibidir. Bu ateş bizi teğet geçer ama korkarım ki onunla oynayanları cayır cayır yakar." dedi.

12 Ekim 2016 Çarşamba 18:24
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan çok sert mesaj
Cumhurbaşkanı Edoğan'ın konuşmasında öne çıkan başlıklar...

"Şu ana kadar örgütle  iltisaklı, 3 bin 456 hakim, savcı ile yüksek yargı organı üyesi meslekten  çıkarılmıştır. Bunların dışında meslekten uzaklaştırılan ancak yapılan inceleme  neticesinde haklarındaki iddiaların mesnetsiz olduğu anlaşılan 198 hakim ve savcı  da görevlerine iade edilmiştir. "

"KUSURA BAKMAYIN MAĞDUR FALAN YOK"

"Zaman zaman  bazı şeyler söyleniyor, 'Efendim mağdurlar var.' Kusura bakmayın mağdur falan  yok. Niye yok? Yargı, kolluk kuvvetleriyle birlikte burada samimi davrandığı  sürece, burada mağdur yoktur. Samimi davranmıyorsa, ilgili mercilere müracaatla  nasıl hakları iade ediliyorsa, onların da hakları kendilerine iade edilir. Burada  bazı yanlışlar, hatalar olmuyor değil, o da olabilir, doğrudur fakat unutmayın ki  benim 241 şehidimin, 2 bin 194 gazimin hesabını kim verecek?"

"BURASI ÇATLADIKAPI MUHTARLIĞI DEĞİL"

"Şimdi dünyadan bize akıl verenler var. 'Bu  kadar ismi nasıl, nereden biliyorsunuz? Nasıl olur da bunları hemen anında  toparladınız...' Bana da söylüyorlar. Biz devletiz. Burası Çatladıkapı Muhtarlığı  değil ki devletiz. Nerede, kim ne yapıyor, bunların hepsini bir devlet  bilmiyorsa, onun istihbaratı bunu bilmiyorsa, kusura bakmasınlar."

ABD'YE REST

"Sen kalkacaksın ta Amerika'dan, senin  savcıların FETÖ terör örgütü vasıtasıyla Türkiye'ye getirilip, burada  yedirilecek, içirilecek, giydirilecek...Ondan sonra Amerika'ya tekrar dönecek,  ondan sonra da bir Türkiye Cumhuriyeti vatandaşını içeri girerken pat tutuklayıp  alacaksın, 6 aydır orada hapiste tutacaksın, yargılamayacaksın. Seninki  tarafsızlık olacak, bağımsızlık olacak, o kişiye karşı 'Onu niye hesaba  çekmiyorsunuz' diye sorduğumuzda o zaman da diyeceksin ki 'Böyle böyle burada  bağımsız, tarafsız yargı var.' Kusura bakma, bizde senden daha çok tarafsız ve  bağımsız yargı var."

EY S&P

"S&P çıkıyor 'Türkiye yatırım yapılamaz bir  ülke'… Siyasi bir açıklama, ideolojik bir açıklama. Türkiye'yi gelip gören,  gezenler Türkiye'de neyin yapılacağını çok iyi biliyor. Ey S&P, sen Türkiye'nin  nerede olduğunu biliyor musun? Önce onu bir araştır."

APO'YU VERDİLER FETÖ'YÜ ALDILAR

"FETÖ,  ülkemizdeki ve tüm dünyadaki imkanlarıyla, işte bu süreci Türkiye aleyhine  şekillendirme amacıyla kullanılan bir araç haline gelmiştir. Ne yaptılar? Bölücü  terör örgütünün başını teslim ettiler, onun yerine bir başka terör örgütünün  başını aldılar. Oyun çok sinsi. Bunlara çok dikkat etmemiz lazım. Eğer bu vermeme  süreci uzarsa, devam ederse, seslendireceğimiz çok hassas şeyler de olacaktır."

"MÜSADE ETMEYECEĞİZ"

"Koalisyon güçleri kaç ülkeden oluşuyor biliyor  musunuz? 63 ülkeden oluşuyor. 63 ülke koalisyon güçleri olarak biz, 10 bin  DEAŞ'lıyı halledemiyoruz, bunun için PYD'ye YPG'ye diyoruz ki 'Gel, siz de  terörist olsanız da bize yardımcı olun, şu DEAŞ'ı temizleyelim.' Teröristin iyisi  kötüsü olur mu? Onlar da terörist. Yani bir terör grubunu yok etmek için bir  başka terör grubuyla hareket ediyorsunuz. Kusura bakmayın, biz güneyimizde,  Suriye'nin kuzeyinde bir terör koridoru oluşturmaya Türkiye olarak müsaade  etmeyeceğiz."

CLİNTON'A TEPKİ

"Cumhuriyetçilerin adayı Clinton'ın yaptığı  açıklamayı çok talihsiz buluyorum. Aynı şekilde O da 'PYD'yi YPG'yi desteklemeye  devam edeceğiz' diyor. Çok talihsiz bir açıklama. Bence siyasette böyle bir  açıklamayı yapmanın tanımı çok farklıdır. Doğrusu ben bunu bir 'siyasi acemilik'  olarak görüyorum. Bunun yapılmaması gerekiyor. Çünkü bölgenin hassasiyetleri  farklı. Bu hassasiyetlerin olduğu bir dönemde böyle bir adım atılamaz."

"Terör örgütlerini, tarihlerinin en büyük insan  gücü kayıplarını verdirme pahasına ülkemizin üzerine salanlar, bizi bu kritik  sürecin dışında tutmayı amaçlıyorlar. Ama farkına varamadıkları bir husus var, o  da Türkiye'nin eski Türkiye olmadığı gerçeğidir."

MESAJIM SUDUR : ONUNLA OYNAYANLARI CAYIR CAYI YAKAR

"Bizim için Suriye ve Irak kaynaklı terör  tehdidi, hayati bir öneme sahiptir. Bir tarafta kar-zarar hesabı, diğer tarafta  hayat-memat meselesi vardır, bunu iyi görmemiz lazım. Türkiye'nin bölge ile  ilişkisini kendi çıkar hesaplarıyla karıştıranlara mesajım şudur; Terör  örgütleriyle iş tutmak, ateşle oynamak gibidir. Bu ateş bizi teğet geçer ama  korkarım ki onunla oynayanları cayır cayır yakar."

HODRİ MEYDAN

"Türk milleti bin yıldır yaşadığı bu zor  coğrafyada mücadele etmeye, canı pahasına vatanını korumaya talimlidir. Biraz  geriye gidersek, Kurtuluş Savaşımızı, Çanakkale'yi görürüz. En son 15 Temmuz'da  istiklalimiz, istikbalimiz, demokrasimiz, kutsallarımız için neler  yapabileceğimizi tüm dünyaya gösterdik. Varsa aynı bedelleri göze alanlar,  buyursunlar, 'Hodri meydan' diyoruz."
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »