Cumhurbaşkanı meydan okudu! "Hadi gel..."

İzmir Gündoğdu'du meydanında konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan "İzmir bana haber göndermiş. Ben de varım demeye geldim. Sen de var mısın?" dedi. CHP'li vekilin o sözlerine sert tepki gösteren Erdoğan, "Şimdi bir tane CHP milletvekili çıkmış 16 Nisan'da evet verenleri İzmir'den denize dökeceğini söylüyor. Bak işte burada şimdi EVET'çiler. Hadi gel kimi denize döküyorsun görelim" diye konuştu.

9 Nisan 2017 Pazar 19:13
Cumhurbaşkanı meydan okudu! "Hadi gel..."
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Binali Yıldırım, Gündoğdu Meydanı'nda düzenlenen " İzmir Buluşması"na katıldı.. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Yıldırım meydanı dolduran yüzbinlerce kişiye seslendi. Erdoğan ve Yıldırım eşleriyle birlikte halkı selamladı.

CHP Genel Başkanı ve 2 CHP'li vekile sert sözlerle yüklenen Erdoğan'ın konuşmasının satır başları şöyle:İzmir sizi gönülden selamlıyorum. Tüm ilçelerimizdeki, mahallelerimizdeki kardeşlerimize selamlar gönderiyorum. Bana mesaj göndermişler. Güçlü Türkiye için biz varız demişler. Ben de çağrınıza icabet ettim. Bugün İzmir'e "ben de varım" demeye geldim. İzmir sen de var mısın? 16 Nisan'da sandıkları evet ile patlatmaya var mı? Kendisini çantada keklik görenlere şöyle sağlamından bir ders vermeye hazır mısın İzmir? Maşallah İzmir bugün bir başka. Şu heyecana, coşkuya bakın. Özlemişiz meğer birbirimizi. Bugün bir başka kararlılık görüyorum. 16 Nisan Türkiye ile birlikte İzmir için de tarihi bir dönüm noktası olacak buna inanıyorum. Ne diyor o güzel İzmir Türküsünde "İzmir'in kavakları..." 16 Nisan'da evet diyerek türkümüzdeki gibi sandıkları yıkmaya hazır mı?

İZMİR'DE DÜŞMANI DENİZE DÖKEREK SON NOKTAYI KOYDUK

Önce Çanakkale'de, Kut'ül Amare'de bir çok cephede son noktayı İzmir'de koymuştur? İzmir'de denize döktüğümüz o günden beri hamdolsun bu topraklar bir daha düşman postallarıyla kirletilemedi. Sadece 15 Temmuz'da bir girişim oldu. Onu da Milletimizle omuz omuza bertaraf ettik. Biz bu vatanı öyle masabaşında cetvelle çizerek değil kanlarımızla yoğurarak vatan yaptık. Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır. Toprak eğer uğrunda ölen varsa vatandır.

CHP'Lİ VEKİLE MEYDAN OKUDU...

CHP'nin Konya milletvekili çıkmış, '16  Nisan'da evet verenleri İzmir'den denize dökeceklerini' söylüyor. Bak işte şimdi  burada 'evet'çiler. Haydi gel, haydi kimi denize döküyorsun görelim. Eski Genel  Başkanı da ondan aşağı kalmamak için olsa gerek 'Hayır çıkarsa, düşmanı İzmir'den  denize dökmüş kadar sevineceklerini' ifade ediyor. Al birini vur öbürüne. Bu ne  terbiyesizliktir ya. Hani demokrasi, hani özgürlük? Benim oyumun kaderini sen mi  belirleyeceksin? Ama biz hayır diyeni de anlayışla karşılıyoruz. Biz buyuz. Demokraside bizim farkımız bu. Ama bunlar hayatları boyunca böyle... Bunlar hayatları boyuınca demokrat olamadılar ki. Şimdiki CHP gnel başkanı kaset genel başkanıdır. 8. seçimini kaybetmeye hazırlanıyor Bunların oturdukları koltuklar zaten sipariş. Bunlar siyasetin içinde yoğrula yoğrula milletin gönlünü ala ala gelmediler. Kasetle geldiler.

KILIÇDAROĞLU'NA SERT SÖZLER 

Bunları anlatmamıza rağmen, FETÖ ile müşterek çalışma ve bir talimat buraya geldi. Bunlar İstiklal Harbi'nin anlamını kavramamışlar. Böyle bir mücadeleyi anayasa halkoylamasıyla nasıl mukayese edersiniz? Bak Kılıçdaroğlu sen başında olduğun partinin bile geçmişinden bîhabersin. Sen tarih bilgisinden toksunsun. İl başkanlarınızın vali olduğu dönemleri biliyoruz. biz. Şimdi çıkıyor. Cumhurbaşkanı bütün akrabalarını atayacak. Ya geç onu geç. Göreve geldiğimde 36 bakan vardı. Bunu 25'e indirdim Ülkemin mali noktada ekonomisi bunu gerektiriyordu.

ONUN DÖNEMİNDE KULLANILMIŞ GALOŞ SATILIYORDU BU MİLLETE

Sen bu ülkede ne yaptın? Sosyal Sigortalar  Kurumunun Genel Müdürlüğünü yaptın. Bu zat, 'Ben olmasam ne anlatacaklar?' diyor.  Sen olmasan, CHP rahatlar, ülke rahatlar. Senin ne olduğunu millete anlatalım ki  millet 16 Nisan'da sandığa giderken oy zayiatı olmasın.

Bu Kılıçdaroğlu'nun döneminde siz gençler yaşınız yetmez SSK'ların halini biliyoruz değil mi? Kullanılmış galoş satılıyordu 25 bin liraya bu insanlara galoş! Savaş Ay da makarasını geçiyor ha! Bir de bizim hastanalerimize bakın. Mukayesesi kabil mi? Elhamdülillah. Nerelerden nerelere geldik. Sedye yok araçla gidiyorsun koridorlarda. Mersin, Balıkesir, Isparta, Yozgat oralar da açıldı. BütünB üyükşehirlerde İzmir de dahil hepsine açacağız. onlar yalan yanlış konuşur. Ama biz icraatımızla konuşuruz.

İZMİR'İ BİNALİ BEY'E EMANET ETTİK
İzmir'i Binali Yıldırım Bey'e emanet ettik. Kendisini İzmir'e milletvekili, Türkiye'ye de Başbakan yaptık. Cumhurbaşkanlığı sistemine geçtiğimizde de bütün bu çalışmaları aynı kararlılıkla sürdüreceğiz. İzmir ülkemizin nadide vilayetlerinden bir tanesi. İzmir'e 14 yılda 42 katrilyon yatırım yaptık. İzmir'i bir hiçbir zaman kenarda bırakmadık". 

AVRUPA DUY SESİMİZİ...

İnşallah 16 Nisan'dan sonra daha başka bir İzmir, daha başka bir Türkiye... Türkiye'nin göz göre göre sürekli arıza veren bu sistemle devam etmesi vatanseverlik olamaz. Onun için hani diyorsunuz ya Avrupa Avrupa duy sesimizi. İşte şimdi duysun. müreffeh, güçlü Türkiye için  evet mi? Tüm mesele büyük bir aşkla bu haftayı başarılı şekilde geçirmek ve kapı kapı dolaşmak. Gidilmedik ev bırakmayalım. İzmir'i Büyükşehir belediye başkanlığımdan itibaren bilirim. Çalışkanlığıyla tanırım. Baktık ki İzmir'in vizyona ihtiyacı var. Binali Bey'i İzmir'e milletvekili yaptık. En güvendiğimiz arkadaşlarımızdandı. Ona emanet ettik. 42 katrilyonluk yatırım yaptık.

YENİ SİSTEM İLE DAHA FAZLA VE KESİNTİSİZ HİZMET

Biz koştuk, durmadık. Bizden önce gelen iktidarlar ne yaptılar İzmir'e ya? Şöyle bi başımızı iki elimizin arasına alalım bakalım. İnşaAllah 16 Nisan'dan sonra bu hizmetler katlanarak artacak. İzmir'in suyu yoktu. Suyu getirdik mi? Biz getirdik biz. Kimin görevi bu? Büyükşehir Belediyesinin görevi. İstanbul'da 180 kilometreden getirdik. Ama biz baktık ki İzmir susuz. Olamaz dedik ve suyu getirdik. Niye? Dertliyiz. Yeni yönetim sistemimizle birlikte İzmir'e yapılacak yatırımların önündeki tehditleri ortadan kaldırıyoruz.

ADAMIN ALNINI KARIŞLARLAR...

Ey Kılıçdaroğlu, 'evet' diyenleri denize  dökecek olan adam, bu ahlaksız, terbiyesiz adam... Niye sen bunu kesin ihraç  kararıyla hemen Disiplin Kuruluna göndermiyorsun? Neden bunu yapmadın? Çünkü sen  de aynı zihniyettesin. Yapabileceğinden mi? Yok canım neyi yapıyorsun sen? İşte  buyur 'evet' burada. Hadi gel, gücün yetiyorsa dök. Alnını karışlarlar alnını,  neyi döküyorsun? Haddini bileceksin Edep denilen bir şey var. Ama bunlarda bu yok. Çünkü gelemiyorlar iktidara. Gelemeyecekler de.

YALANCININ MUMU YATSIYA KADAR YANAR 

Tutturmuş "18 yaş gençler Meclis'e girmesine karşı değilim ama onlar askere gitmeyecek" Ya kardeşim 25-30 yaş arası kaç kişi var parlamentoda.5. Şimdi kaç kişi olacağının garantisi var mı? yarışa girecek kim kazanırsa. Biz önünü açalım yeter ki gençlerimizin. "Girecekler. emekli maaşı alacaklar" diyor. Ya böyle bir şey yok. Bir daha girdi kazanamadı diyelim. Bir defa 23 yıl pirim ödemesi lazım. Bu işler böyle değil. Adam yalan makinesi ya. Yalan üretiyor.

Bir programda şunu söylüyor, 'Sayın Başbakan  da Cumhurbaşkanı da bu darbenin üzerini örtmek istiyor.' Kılıçdaroğlu, bak yalan  söyleme. Şu anda binlerce kişi cezavlerinde. Bu darbecileri cezaevlerine sen mi  tıktın? Biz bunları emniyet güçlerimizle toparladık, yargıya teslim ettik. Şu  anda binlerce kişi cezaevinde. Bundan sonrası yargıya ait, süreç devam ediyor.  Böyle garip bir adam bu adam. Fakat yalancının mumu 16 Nisan'a kadar yanar.
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »