26 Mayıs 2018, Cumartesi

Cumhurbaşkanı ülkeyi terk etti!

AP haber ajansının geçtiği habere göre Yemen Cumhurbaşkanı Hadi'nin deniz yoluyla ülkeyi terk ettiği belirtildi.

26 Mart 2015 Perşembe 3:50
Cumhurbaşkanı ülkeyi terk etti!
AP haber ajansının geçtiği habere göre Yemen Cumhurbaşkanı Hadi'nin deniz yoluyla ülkeyi terk ettiği belirtildi.Yemenli yetkili haberi yalanladı
Cumhurbaşkanı Hadi'nin ülkeyi terk ettiği yönündeki haberlerin  asılsız olduğu belirtildi
Yemen Cumhurbaşkanı ABDurrabu Mansur Hadi'nin, ülkeyi terk  ettiğine yönelik haberlerin gerçeği yansıtmadığı bildirildi.

    İsminin açıklanmasını istemeyen bir üst düzey Cumhurbaşkanlığı  yetkilisi, AA muhabirine yaptığı açıklamada, "Cumhurbaşkanı Hadi ülkeyi terk  etmedi ve bu yönde yapılan haberler gerçek dışıdır" dedi. Yetkili, Cumhurbaşkanı  Hadi hakkında daha fazla bilgi vermedi.

    Yemen basınında, Cumhurbaşkanı Hadi'nin, "ülkeyi terk ederek deniz  yoluyla Cibuti'ye kaçtığı" iddiaları yer almıştı.
    Öte yandan emniyet kaynakları, Aden kentindeki 39. Zırhlı Tugay'a  bağlı bir birliğin, Hadi yanlısı Halk Komiteleri ile girdikleri çatışmaların  ardından Uluslararası Aden Havalimanı'nda kontrolü sağladığını belirtti.
    Bölgede belli aralıklarla çatışma seslerin geldiği belirtilirken,  havalimanını ele geçiren birliğin, devrik Cumhurbaşkanı Ali Abdullah Salih ve  Husi Ensarullah Hareketi yanlısı olduğu savunuldu.
    Husiler, ülkenin en büyük hava üssü olan ülkenin güneyindeki El-Aned'i  ve geçici yönetim merkezi Aden'e 60 kilometre uzaklıkta bulunan Lahic kentini  bugün ele geçirmişti.ABD'den açıklama geldi
ABD Dışişleri Bakanlığı, Yemen Cumhurbaşkanı el Hadi'nin konutundan  gönüllü olarak ayrıldığını kaydetti.
ETİKETLER:
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »