Cüneyt Çakır finalin 5 adayından biri

İtalya’nın La Gazzetta dello Sport gazetesi, Dünya Kupası finalini yönetecek olası hakemlerin listesini ele geçirerek, Cüneyt Çakır’ın 5 aday arasında yer aldığını yazdı.

7 Temmuz 2014 Pazartesi 18: 5
Cüneyt Çakır finalin 5 adayından biri
FIFA’nın hakem seçicisi İsviçreli Massimo Busacca’nın listesinde Portekizli Proença, İtalyan Rizzoli,  Amerikalı Geiger, Özbek İrmatov ve Cüneyt Çakır bulunuyor.

İtalyan gazetesi hakemlerle ilgili yaptığı yorumda geçen yıl finali yöneten İngiliz Webb’in bu kez üçüncülük maçını yönetebileceğini, diğer beş hakem arasında en gencinin ve düdük çaldığı iki maçta en yüksek puanı alanın Cüneyt Çakır olduğunu hatırlatarak İrmatov’un Hollanda-Kosta Rika maçında kötü bir yönetim gösterdiğini, Meksika-Hollanda maçında da vasatın üzerine çıkamayan Portekizli Proença ve Amerikalı Geiger’in de Fransa-Nijerya karşılaşmasında Fransız Matuidi’nın Onazi’ye yaptığı sert faulde kırmızı kart gösterememesini hatırlatarak geriye İtalyan Rizzoli ile Cüneyt Çakır’ın kaldığını yansıttı. 

Şampiyonlar Ligi'nde final yönetmeyen ancak üstün performans gösteren Çakır için La Gazzetta dello Sport, “Türk hakem Dünya Kupasında yönettiği iki maçta da muhteşemdi ” vurgusunu yaptı.
ETİKETLER:
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »