Davutoğlu beklenen açıklamayı yaptı!

Başbakan Ahmet Davutoğlu basın toplantısında Mayıs'ta gerçekleştirilecek olağanüstü kongrede Genel Başkanlık için aday olmayı düşünmediğini açıkladı.

5 Mayıs 2016 Perşembe 15:17
Davutoğlu beklenen açıklamayı yaptı!
Davutoğlu'nun konuşmasından satır başları
 
25 yıllık tarihte bir akademisyen olarak aziz milletimizin hizmetinde olmak benim için büyük bir gururdu. Bugün geldiğimiz bu noktada artık perspektifimizi paylaşma zamanımız geldiği görüşündeyim.
 
20 aylık dönemde canla başla çalıştım. millet şahidim.
 
Benim Ak Parti başkanlığım dönemimde tek bir istifa yaşanmamış tek bir ihtilaf veya ayrılık olmamıştır. Bu konuda bana katkıda bulunan bütün arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.
 
-Sonra partimizi seçime götürdük. Paralel yapı faaliyetleri, Suriye'de ortaya çıkan görüşmeler, suhuletle ülkeyi seçime götürmenin yanında hamd olsun 62. hükümetimiz ülkeyi seçime götürdü.-
-Kaos bekleyenler çelikleşmiş iradeyle karşılaştı.

--Ülkemiz kapsamlı savaş ilanıyla karşı karşıya kaldı
-1 kasım sonrası ise yeni bir döneme girdik. 3 ayda vaatlerimizi yerine getirdik.
-Benim dönemimde bizzzat içinde yar aldığım sivil anayasanın temelleri atıldı
-Teörle mücadele operasyonu başarıyla sürüyor.
-"Özellikle dün akşamdan  itibaren ve bugün aldığımız karar çerçevesinde kimsenin ekonomimizin verileriyle  oynayacak spekülasyonlara gitmemesi uyarısında bulunuyorum. Bugünlerde aldığımız  kararlar ne olursa olsun son ana kadar vazife başında olan bir hükümetimiz vardır  ve hiç kimse ekonominin iç dengeleriyle oynamaya da kalkmasın."
Güven ve istikrar ortamının devam etmesi için uğraşıyoruz Yatırımcılar tereddüt etmesin istikrar sürecek.
Kimse spekülasyon yapmasın.
Bu dönemde önemli zirveler geçekleşti.
 
 
CUMHURBAŞKANI "EMANETÇİ BAŞBAKAN İSTEMİYORUM" DEMİŞTİ
 

Güçlü Cumhurbaşkanı, Güçlü Başbakan dönemiydi. O gün 'emanetçi başbakan istemiyorum' demişti. Ben emaneti üstlendim ama hakkını vermek için gece gündüz çalıştım. Teşkilatlarda atamalarda şahsi yetkimi kullanmamışımdır. Partiler geleneğiyle yaşar. Bu dokunun sağlam kalmasını asli unsur gördüm ve sadık kaldım. Adım atmadığım vilayet kalmadı, 81 ile gittim. Bazı illere 7-8-9 kere gittim.
Türkiye Cumhuriyet Başbabakanı olarak her cephede üzerimize düşeni yaptık.Emaneti üstlendim. gece gündüz çalıştım.  Partimizin geleneklerinin yaşatılmasını asli unsur olarak gördüm uğraştım.
Herhangi bir atamada şahsi bir müdahalem olamadı.
 
ADAY DEĞİLİM

 
AK Parti Genel Başkanı olarak görevi bırakıyorum. 22 Mayısta olağanüstü kongreye gitme kararı aldım.
"Bizim dönemlerimiz bir  başarı dönemidir. Benim bu kararı almamda herhangi bir şekilde hissettiğim bir  başarısızlık duygusu ya da tarafımca atılmış bir adımdan duyulmuş bir pişmanlık  söz konusu değildir. Yaptığım görevi hakkıyla ve onurumla yaptım."
Makam için lobi yapmadım. Benim için en güçlü insanın kendisidir. Hayatta inmadığım hiç bir şey yapmadım savunmadım.Bu bağlamda son MKYK'da yaşananlar parti usülleri açısından çok önem arz etmiyor. Ancak refik olmadım. Mutabakatın olmadığı yerde aday olmayı düşünmem.

Refik değişmesindense Genel Başkanın değişmesi daha doğrudur.Erdoğan'dan kongre yorumuDavutoğlu'nu ağlayarak dinledilerDünyada 'flaş' haber olduCUMHURBAŞKANININ ONURU BENİM ONURUMDUR
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »