Davutoğlu Rusya'yı bu kez ağır suçladı!

Başbakan Ahmet Davutoğlu yabancı basın temsilcilerine konuştu. Davutoğlu Rusya'yı Suriye'de etnik temizlik yapmakla suçladı.

9 Aralık 2015 Çarşamba 19:10
Davutoğlu Rusya'yı bu kez ağır suçladı!
Başbakan Ahmet Davutoğlu, yabancı haber ajanslarına demeç verdi.
Davutoğlu, Rusya'yı Esad rejimiyle iyi ilişkileri olmayan Türkmen ve Sünnileri bölgeden sürerek Lazkiye'de etnik temizlik yapmaya çalıştığını söyledi.
Ahmet Davutoğlu, Rusya'nın bu şekilde Lazkiye ve Tartus'taki üslerini koruma altına almayı amaçladığına dikkat çekti.
 
''RUSYA İLE ÇALIŞMAYA HAZIRIZ''
Başbakan, Rus uçağının düşürülmesine benzer bir olay yaşanmaması için Moskova'yla birlikte çalışmaya hazır olduklarını da söyledi. Davutoğlu, ABD ile IŞİD'e karşı işbirliğinin artırıldığını da sözlerine ekledi.
 
''ASKERLER, IŞİD TEHDİDİNE KARŞI GÖNDERİLDİ''
Türkiye'nin Musul'a asker göndermesine de değinen Başbakan Davutoğlu, askerlerin bu ülkeye saldırı değil dayanışma için gönderildiğini vurguladı.
Davutoğlu, IŞİD tehdidinin artmasının ardından böyle bir karar alındığını kaydetti: ''Başika Kampı'ndaki eğitmenler, IŞİD tehdidi altındaydı. Çünkü bu üs Musul'a 15 ila 20 kilometre uzatlıkta yer alıyor ve eğitmenlerin yanında sadece hafif silahlar vardı.''
 
''VİZE SERBESTLİĞİ 9 AY İÇİNDE TAMAMLANABİLİR''
Davutoğlu, Avrupa Birliği ilişkilerinde yeni bir dönemin başlayacağından umutlu olduğunu da dile getirdi.
Ahmet Davutoğlu, Geri Kabul Anlaşması ve vize serbestliği konusunda Avrupa Birliği'yle anlaşmanın 6 veya 9 ay içinde tamamlanacağını kaydetti.
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »