20 Haziran 2018, Çarşamba

Davutoğlu'ndan Almanlara sürpriz!

Başbakan Davutoğlu Alman mevkidaşı Merkel ile görüşmesinin ardından ortak basın toplantısında konuştu

22 Ocak 2016 Cuma 18: 5
Davutoğlu'ndan Almanlara sürpriz!
Basın toplantısında Almanya Cumhurbaşkanı Merkel'in konuşmasından satır başları şöyle,

"Sığınmacı krizi ile ilgili görüştük. Göçmenlerin yaşam koşullarının iyileştirilmesini görüştük. Yasadışı göçmen meselesini konuştuk. Yasadışı göç yasal göçe dönüştürülmelidir. Türkiye veYunanistan insan kaçakçılığına göz yummamalıdır.

Türkiye bu konuda önlemlerini almıştır. Yoğun bir gündeme sahip olduğumuzu anlayabilirsiniz. Önümüzde ortak pek çok görev bizi beklemektedir.

Bugünkü görüşmemiz ilişkilerimizin daha da derinleşmesine katkıda bulunmuştur."

Davutoğlu, konuşmasına Almanca olarak başladı.

"Terör saldırısında kaybettiğimiz misafirlerimize taziyelerimi sunuyorum.  Sorumluları mutlaka cezalandırılacak. Almanya ve diğer dostlarımızla teröre karşı mücadele etmeye devam edeceğiz. Hep birlikte terörizmin üzerine gideceğiz. Geleceğimiz için..."

Davutoğlu Ardından konuşmasına Türkçe devam etti.

Türkiye- Almanya ilişkileri güçlü bir dönem geçiriyor. Ekonomi Bakanlarımız arasında pek çok ortaklık var, gelecek projelerimiz var.

Dünya ve Avrupa şartları süratle değişiyor. Türkiye ve Almanya'nın bir olumlu gündemi var bir de risklere karşı ortak hareket gündemi var.

Almanya ve Türkiye işbirliği çevre ekonomilere de katkı sağlıyor. Türkiye ve Almanya halkları en çok kaynaşmış iki ülkedir.

Türkler ve Almanlar terör saldırıları ne kadar bu ilişkiyi bozmak isterse istesin bir arada yaşayacaklar, dostluk içerisinde olacaklar.

Türkiye'nin AB'deki ilerleyişinde Almanya'nın liderliği için sayın Şansölye'ye teşekkürlerimi sunuyom.

Türkiye ve Almanya terörle mücadelede omuz omuzadır. Ülkemizin, Almanyanın huzurunu kim bozmak isterse istesin karşılarında tam bir işbirliği görecekler.

Almanya'nın terör konusunda Türkiye'ye verdiği desteğe teşekkür ediyoruz. Terörle mücadele konusunda Türkiye ve Almanya'nın sağlam bir iradesi var.
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »