Davutoğlu'ndan baş sağlığı telefonu...

Başbakan Ahmet Davutoğlu Macaristan temaslarını tamamladı. Başbakanın Budapeşte'deki programı bitmek üzereyken Malatya'daki 2 askeri keşif uçağının düştüğü haberi geldi.

25 Şubat 2015 Çarşamba 5:25
Davutoğlu'ndan baş sağlığı telefonu...
Olayla ilgili iki kez Genel Kurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel'le telefonda görüşen Davutoğlu olay sıcak olduğu için basın mensuplarına açıklama yapmadı. Temaslarını tamamlayıp Budapeşte Havalimanına hareket eden Davutoğlu şehit pilot haberlerinin kesinleşmesi üzerine Genel Kurmay Başkanı Özel'i bir kez daha arayarak baş sağlığı dileğinde bulundu. Başbakan Davutoğlu ve beraberindekileri taşıyan TUR uçağı Türkiye saatiyle 21:45'de Budapeşte'den ayrıldı.

TEMASLARINI TAMAMLADI
Davutoğlu gün boyu bir dizi temasta bulundu. Türk- Macar İş Forumunun ardından MacaristanCumhurbaşkanı Janos Ader ile bir araya geldi. Cumhurbaşkanlığı Sarayı'ndaki görüşmenin ardından Davutoğlu Gül Baba türbesini ziyaret etti. Türbenin özel defterini imzalayan Davutoğlu burada karşılaştığı Türk vatandaşlarıyla bir süre sohbet etti. Kaldığı otelde Macar Televizyonuna mülakat veren Başbakan Davutoğlu son olarak Kahramanlar Anıtına çelenk koydu.
ETİKETLER:
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »