Davutoğlu'ndan Bursa saldırısı açıklaması

Başbakan Davutoğlu Katar ziyareti öncesi Esenboğa Havalimanı'nda açıklama yapıyor.

27 Nisan 2016 Çarşamba 22:39
Davutoğlu'ndan Bursa saldırısı açıklaması
Başbakan Davutoğlu'nun konuşmasından satırbaşları:

"Bu terör saldırıları, Türkiye'nin terörle mücadele konusundaki kararlı tutumundan geri adım atmasına sebebiyet vermeyecektir. Nerede ne şekilde olursa olsun mutlaka teröriste ve terör faaliyetlerine karşı en kararlı, ilkeli ve etkin tutumu sergilemeye devam edeceğiz."

 "Bugün Bursa'da bildiğiniz gibi bir terör saldırısı gerçekleştirildi. Ülkemize, halkımıza, huzurumuza dönük bir saldırıdır. 8 vatandaşımız yaralandı. Elhamdülillah ağır yaralı vatandaşımız yok. Saldırıyı gerçekleştiren terörist öldü. Bir kez daha halkımıza, bu saldırı dolayısıyla direnç gösterme hususundaki kararlı tutumu dolayısıyla takdirlerimi ifade ediyorum. Geçmiş olsun dileklerimi bütün halkımıza iletiyorum."

"Teröristin kimliği  konusundaki çalışmalar güvenlik güçlerimizce sürdürülüyor. İçişleri Bakanımızla  Bursa Valimizle de yakın bir istişarede bulunduk, inşallah teröristin de kimliği  tespit edilecek ve arkasındaki bütün güçler ağ, network ortaya çıkarılana kadar  da bu çalışmalar kararlılıkla devam edecek."

YENİ ANAYASA

"Özellikle anayasanın ruhu ile ilgili kısımlarda,  yani temel insan hak ve özgürlükleri, temel değerler, giriş bölümleri, bu  konularda bir ön çalışma olarak da belli bir aşamaya gelmiş bulunuyoruz. Bu  çerçevede de yazım heyetimiz bazı çalışmalar yaptı ama açık bir şekilde ifade  edeyim, daha bunlarda herhangi bir metin ortaya çıkmamıştır. Bu metin üzerinde  yapılan spekülasyonların hiçbirinin de gerçek bir karşılığı yoktur. Bunlar  aramızda tartışılacak, konuşulacak ve nihai olarak çağdaş, hukuk devleti  kuralları içinde özgürlükçü bir anayasa metnini inşallah Meclisimize ve  kamuoyumuza sunmayı hedefliyoruz."
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »