25 Nisan 2018, Çarşamba

Davutoğlu'ndan Demirtaş'a sert sözler

"HDP Eş Başkanı Demirtaş'ın bugünkü açıklaması, had bilmezliğin ve demokrasiye saygısızlığın yeni örnekleridir. Demirtaş'ın dönüp dolaşıp geldiği yer, 1990'larda Kürt vatandaşlarımızın iradesini yok sayan vesayetçilerle aynı yer olmuştur."

18 Mart 2015 Çarşamba 2:34
Davutoğlu'ndan Demirtaş'a sert sözler
BAŞBAKAN Ahmet Davutoğlu, HDP Eşbaşkanı Selahattin Demirtaş’ın bugün grup toplantısında yaptığı açıklamaları eleştirerek, sosyal paylaşım hesabından yaptığı açıklamada, "HDP Eş Başkanı Demirtaş’ın bugünkü açıklaması had bilmezliğin ve demokrasiye saygısızlığın yeni örnekleridir" dedi.

"SAYIN CUMHURBAŞKANIMIZIN BAŞKANLIĞINA KARAR VERECEK OLAN SADECE VE SADECE AZİZ MİLLETİMİZDİR"

Davutoğlu, "Demirtaş’ın dönüp dolaşıp geldiği yer, 1990’larda Kürt vatandaşlarımızın iradesini yok sayan vesayetçilerle aynı yer olmuştur. Bu vesayetçilerle dün sayın Cumhurbaşkanımıza "muhtar bile olamazsın" diyenler bugün sokağa çıkamaz durumdadır. Sayın Cumhurbaşkanımızın başkanlığına karar verecek olan sadece ve sadece aziz milletimizdir" dedi.

"AK PARTİ’Yİ "KİRLİ PAZARLIK"LA ANMAK ONUN HADDİ DEĞİLDİR"

Davutoğlu, "Demirtaş’ın pazarlık partisi değiliz sözlerine tüm milletimiz sadece gülmektedir. AK Parti’yi "kirli pazarlık"la anmak onun haddi değildir" dedi.

"AK PARTİ BUGÜNE KADAR HİÇBİR SİYASİ PARTİYLE SEÇİM PAZARLIĞI YAPMAMIŞ MİLLETİN TEVECCÜHÜNE DAYANMIŞTIR"

Davutoğlu, "AK Parti bugüne kadar hiçbir siyasi partiyle seçim pazarlığı yapmamış, tamamen milletin teveccühüne dayanmıştır" dedi.

"DEMİRTAŞ’IN BU KONUDA SÖYLEYECEK SÖZÜ DE YOK, KONUŞACAK YÜZÜ DE"

Davutoğlu, "CHP ile her türlü pazarlığa giren Demirtaş’ın bu konuda söyleyecek sözü de yok, konuşacak yüzü de. Daha son yerel seçimlerde tek ortak noktaları Ak Parti’ye karşı çıkmak olan tüm muhalefet partileri her yerde bize karşı işbirliği yapmıştır. Sonuç ise onlar için hüsran oldu"

"AK PARTİ’NİN DEMİRTAŞ GİBİLERİN İTTİFAKINA DA VERECEKLERİ AKLA DA İHTİYACI YOK"

Davutoğlu, "Ak Parti’nin Demirtaş gibilerin ittifakına da verecekleri akla da ihtiyacı yok. Bize aziz milletimiz yeter" dedi.
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »