Davutoğlu'ndan flaş Gül açıklaması

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Abdullah Gül'ün seçimlerde aday olma ihtimali için "AK Parti'nin kapıları her zaman açıktır" dedi.

7 Mart 2015 Cumartesi 2:57
Davutoğlu'ndan flaş Gül açıklaması
Başbakan Davutoğlu, eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün AKP'den milletvekilliği adaylığı konusunda, "Kendisinden sinyal olmasına gerek yok. Ne zaman arzu ederse Ak Parti'nin kapıları açık" dedi.

11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün AK Parti'den milletvekilliği adayı olup olmayacağı konusunda, New York'ta soruları yanıtlayan Başbakan Ahmet Davutoğlu, "Sayın Cumhurbaşkanımızın tekrar AK Parti'de bir önemli görev üstlenmesi ya da AK Parti içindesiyaset yapması hepimiz için sadece gurur verici bir gelişme olur. Dolayısıyla tabii takdir kendilerinin ama böyle bir girişim için davete bile ihtiyaç yoktur" dedi.

Davutoğlu, "Kendisinden sinyal olmasına gerek yok. Ne zaman arzu ederse AK Parti'nin kapıları açıktır" ifadesini kullandı.

 'CHP VE MHP İÇİN KAPATMA' İDDİALARI
 
Başbakan Ahmet Davutoğlu CHP ve MHP'nin kapatılacağı iddiaları içinse şunları söyledi: "Demek seçimlerle ilgili ümitleri o kadar  zayıf ki; bu tür söylentiler üzerinden olağanüstü bir hava varmış gibi görüntü  vermeye çalışıyorlar. İşte kendilerine açık bir garanti veriyorum, hiçbir şekilde  AK Parti, ne CHP ne MHP ne herhangi bir partinin kapatılmasına geçit de vermez  izin de vermez" 
ETİKETLER:
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »