23 Mayıs 2018, Çarşamba

Davutoğlu'ndan flaş Gülen açıklaması!

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Makedonya seyahati öncesinde Esenboğa Havalimanı'nda açıklama yaptı.

23 Aralık 2014 Salı 2:37
Davutoğlu'ndan flaş Gülen açıklaması!
Başbakan Davutoğlu, "Son dönemde tekrar Çözüm Süreci'nin doğası içinde  seyri konusunda olumlu bir atmosferin oluşmakta olduğunu görüyoruz, bundan da  memnuniyet duyuyoruz" dedi.
 
FETHULLAH GÜLEN'İN İADESİ
Başbakan Davutoğlu, "Türkiye'de hukuk sürecinin işleyişi bakımından  hiç kimsenin pozitif veya negatif anlamda ayrımcı bir tutuma tabi olması söz  konusu değil. Hiç kimse de imtiyaza sahip değil. Yani herhangi bir vatandaşımız  hangi muameleyle hukuki süreci yürütüyorsa ve herhangi bir vatandaşımız hukuki  bir süreçten nasıl etkileniyorsa ve hangi adımlar atılıyorsa Fethullah Gülen için  de aynı uygulama yapılacaktır. Ortada bir mahkeme kararı var bununla ilgili  atılacak adımlar konusunda da son derece açık hukuki gereklilikler var. Bunlar  yapılır" dedi.

Başbakan Ahmet Davutoğlu, dört eski bakan hakkında kurulan Meclis  Soruşturma Komisyonu'nca, Yüce Divan oylamasının 5 Ocak Pazartesi gününe  ertelenmesine ilişkin, "Gereksiz spekülasyonlar veya bu konularda yapılabilecek  zamansız açıklamalar doğru değil. Bırakalım Soruşturma Komisyonu kendi  çalışmasını tamamlasın. Soruşturma Komisyonu eğer bir erteleme kararı almışsa bu  mutlaka kendi teknik bir süreciyle ilgilidir. Bu çerçevede Soruşturma  Komisyonu'nun misyonu ve işleyişiyle ilgili tereddüt uyandıracak her türlü  açıklamadan kaçınmak gerekir" dedi.
ETİKETLER:
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »