28 Mayıs 2018, Pazartesi

Davutoğlu'ndan flaş kış talimatı!

Başbakanlıktaki güvenlik toplantısında, "Türk Silahlı Kuvvetlerinin, bölücü terör örgütüne dönük operasyonlarının hız kesmeden devam etmesinin kararlaştırıldığı" ve Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun kış şartlarında da operasyonların kesintisiz sürdürülmesi talimatı verdiği belirtildi.

4 Kasım 2015 Çarşamba 19:20
Davutoğlu'ndan flaş kış talimatı!

Başbakan Ahmet Davutoğlu Başkanlığı'nda Çankaya Köşkü'nde gerçekleşen güvenlik toplantısı sona erdi. Toplantıda 1 Kasım seçimi, Suriye'de yaşanan gelişmeler, sınır ötesinde DAEŞ unsurlarına karşı yürütülen operasyonların yanı sıra terörle mücadele konuları ele alındı. Toplantıya terörle mücadeleye devam edeceği belirtilerek,  "Terörle mücadele amacıyla yürütülen huzur ve demokrasi operasyonlarında son durum detaylı bir şekilde ele alınmış, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin  bölücü terör örgütüne dönük operasyonlarının hız kesmeden devam etmesi kararlaştırılmıştır" denildi. 
 
Güvenlik toplantısında ele alınan konular şu şekilde ifade edildi: "Toplantıda 1 Kasım parlamento seçimleri öncesi, sırası ve sonrasında seçim güvenliğinin sağlanmasına dönük alınan tedbirler ve güvenlik durumu değerlendirilmiş, seçimin büyük bir olgunlukla ve sükunet içinde  gerçekleşmiş olmasından duyulan memnuniyet dile getirilmiştir. Sayın Başbakanımız bu süreçte gösterdikleri üstün çabalardan dolayı Emniyet, Jandarma ve devletin ilgili tüm birimlerine tebriklerini iletmiştir.
 
"OPERASYONLARININ HIZ KESMEDEN DEVAM ETMESİ KARARLAŞTIRILMIŞTIR"
 
Terörle mücadele amacıyla yürütülen huzur ve demokrasi operasyonlarında son durum detaylı bir şekilde ele alınmış, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin  bölücü terör örgütüne dönük operasyonlarının hız kesmeden devam etmesi kararlaştırılmıştır.
 
ORAMAR, İKİYAKA, DAĞLICA TERÖRİSTLERDEN TEMİZLENDİ
 
Oramar, İkiyaka ve Dağlıca bölgelerinin terör örgütü mensuplarından temizlenmesinde sağlanan başarı ve Irak sınırı boyunca gerçekleştirilen harekatlar hakkında bilgi sunulmuştur. Sayın Başbakanımız kış şartlarında da operasyonların kesintisiz sürdürülmesi talimatı vermişlerdir.
 
"SINIR ÖTESİNDE DAEŞ UNSURLARINA KARŞI YÜRÜTÜLEN OPERASYONLAR"
 
Suriye'de yaşanan gelişmeler, sınır ötesinde DAEŞ unsurlarına karşı yürütülen operasyonlar ve koalisyon güçleri ile birlikte yürütülen harekat ele alınmıştır."  
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »