Davutoğlu'ndan kritik 'Başika' ve Rusya açıklaması

Başbakan Ahmet Davutoğlu Başika ile ilgili "Terör tehdidi olduğu sürece teyakkuz halinde olmaya devam edeceğiz" derken Rusya için de "Rusya'nın siviller ve ılımlı muhalifleri hedef almaktan bir an önce vazgeçmesi gerekiyor" yorumunda bulundu.

27 Aralık 2015 Pazar 20:44
Davutoğlu'ndan kritik 'Başika' ve Rusya açıklaması
Başbakan Ahmet Davutoğlu, Türk askerinin Musul'daki varlığına ilişkin "Bölgeye ilave olarak gönderdiğimiz askerimizin temel amacı, DEAŞ'a karşı orada görev yapan eğiticilerimizi ve eğitilen Musulluları daha iyi koruyabilmektir. Terör tehdidi olduğu sürece oradaki varlığımızı hiçbir şekilde tehlikeye atmayacak tarzda teyakkuz halinde olmaya devam edeceğiz" dedi.

RUSYA AÇIKLAMASI

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Birleşmiş Milletler (BM) Güvenlik Konseyi'nin 'Suriye' kararına ilişkin "Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi Suriye'de 5. yılını tamamlamak üzere olan ihtilafın çözümüne ilişkin yaklaşımı yansıtan siyasi bir karar aldı. Rusya'nın da yazımında aktif rol oynadığı bu kararın daha mürekkebi kurumadan çıkıp sivilleri bombalaması anlaşılır bir şey değildir. Rusya'nın siviller ve ılımlı muhalifleri hedef almaktan bir an önce vazgeçmesi gerekiyor" dedi.

MABEYN KÖŞKÜ'NDE 2 SAATLİK SÜRPRİZ ZİRVE

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Ahmet  Davutoğlu'nu kabul etti. Basına kapalı gerçekleşen kabul yaklaşık 2 saat sürdü Yıldız Sarayı Mabeyn Köşkü'nde, basına kapalı gerçekleşen kabul  yaklaşık 2 saat sürdü.

Cumhurbaşkanlığı kaynaklarından alınan bilgiye göre, Cumhurbaşkanı  Erdoğan ile Başbakan Davutoğlu'nun bir araya geldiği görüşmenin, terörle mücadele  de dahil olmak üzere gündeme ilişkin genel değerlendirme niteliği taşıdığı  öğrenildi.  
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »