23 Haziran 2018, Cumartesi

DBP'li Başkan'dan 'kaçak elektrik' çıkışı

Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) Eş Genel Başkanı Kamuran Yüksek, "Buradan açık söylüyorum, basın da yazsın; herkes kaçak elektrik kullansın, çünkü bizimdir o enerji" dedi.

1 Ekim 2015 Perşembe 16: 9
DBP'li Başkan'dan 'kaçak elektrik' çıkışı
Partisinin Batman İl Başkanlığınca Yılmaz Güney sinema Salonu'nda düzenlenen "Hep birlikte öz yönetime" konulu panele katılan Yüksek, "Bugün, yarın, 10 yıl sonra da olsa biz bu özerkliği alacağız. Enerjinin yanı sıra eğitim, ekonomi ve sağlık konularında da demokratik özerklik istiyoruz. Ankara'dan yönetilmek istemiyoruz" diye konuştu. "Türkiye'nin enerji ihtiyacının yüzde 80'i bu coğrafyadan karşılanıyor" diyen Yüksek, şunları söyledi:

"Bizim nehirlerimiz, bizim sularımızın üzerine kuruluyor barajlar ancak tüm ihaleleri Batılı iş adamlarına ait. Geliyor buradan enerjimizi alıp Türkiye'nin geneline veriyorlar. Sonra da bizim Kaçak elektrik kullandığımızı söylüyorlar."

Yüksek, "Buradan açık söylüyorum, basın da yazsın; herkes kaçak elektrik kullansın çünkü bizimdir o enerji" dedi. Panele, Batman Belediye Başkanı Sabri Özdemir ve HDP İl Başkanı Abdulbari Karaağaç da katıldı.
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »