Dedikoduları bitirecek gelişme!

İntiharının ardından sosyal medyada 'ölmedi' dedikoduları yayılan Cem Garipoğlu ile anne ve babasının DNA profili karşılaştırılacak. Mahkemeden Adli Tıp'a ulaşan karara göre, bu amaçla anne ve babadan kan ve tükürük örneği alınacak.

15 Ekim 2014 Çarşamba 1:43
Dedikoduları bitirecek gelişme!

MAHKEME KARARIYLA...
 
Münevver Karabulut'un ailesinin başvurusu üzerine Silivri Cumhuriyet Başsavcılığı'nın talebiyle alınan mahkeme kararı doğrultusunda, Cem Garipoğlu'nun annesi Tülay Makbule Garipoğlu ve babası  Mehmet Nida Garipoğlu'ndan tükürük veya kan örneği alınacak. Mahkeme kararı UYAP üzerinden Adli Tıp Kurumu'na ulaşırken, önümüzdeki  günlerde Mehmet Nida Garipoğlu ve Tülay Makbule Garipoğlu'ndan alınacak örnekler  ile intihar eden Cem Garipoğlu'ndan alınan DNA örnekleri Adli Tıp Kurumu biyoloji  İhtisas Dairesi'nde karşılaştırılacak. 
 
DNA karşılaştırmasının ardından kimlik tespiti gerçekleştirilecek. 
 
ÇAMAŞIR İPİ, POŞET, GİYSİLER İNCELENECEK
 
Bu arada, Cem Garipoğlu'nun intiharında kullandığı çamaşır ipi, poşet  ve giysileri üzerinde yapılacak incelemelerin ise gelecek hafta tamamlanması  bekleniyor. 
 
Morg İhtisas Dairesi'nin hazırlayacağı otopsi raporunun ise birkaç  hafta sonra açıklanacağı öğrenildi. 
 
DEDİKODULAR ARDINDAN...
 
Karabulut ailesinin talebi üzerine başvuru yaptıklarını belirten Avukat Rezan Epözdemir “Sosyal medyada, yazılı görsel basında sanki bir kaçırılma hadisesi olduğu intibası uyandığı için ve bu algıda bizim müvekkillerimizde ‘acaba’ sorusunu gündeme getirdiği için kendilerinin talebi üzerine talebimizi yaptık. Görüntü ve kayıtların talebimize verilmesi, bu talep kabul görmezse başsavcılık nezaretinde inceleme yapmamıza müsaade edilmesine yönelik talep sunduk. 
ETİKETLER:
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »