23 Şubat 2019, Cumartesi

Demet Şener ile İbrahim Kutluay boşandı

Çırağan Sarayı'nda 12 yıl önce görkemli bir düğünle evlenen eski milli basketbolcu İbrahim Kutluay ile eski manken Demet Şener Kutluay’ın 15 aydır süren boşanma davası sonuçlandı. Mahkeme, Şener’e 600 bin TL manevi ve 700 bin TL maddi olmak üzere toplam 1 milyon 300 bin TL tazminat, 13 bin TL de aylık nafaka ödenmesine hükmetti.

19 Ocak 2018 Cuma 19:18
Demet Şener ile İbrahim Kutluay boşandı
Eski manken Demet Şener, avukatı aracılığıyla İstanbul Aile Mahkemesi’ne başvurmuş, yüklü bir tazminat ile çocukları İrem ve Ömer’in velayetini istemişti.

Gizlilik kararı ve yayın yasağı alınan davada, Şener duruşmaların çoğuna katılırken, İbrahim Kutluay bu süreçte adliyeye gelmemişti. Tanık dinlemesi ve avukat beyanlarının yapıldığı duruşmalara basın mensupları alınmazken, zaman zaman salondan tartışma yaşanmıştı. Bir önceki duruşmada hakimin davayı 19 Ocak 2018’de karara bağlayacağı öğrenilmişti. İstanbul 14’üncü Aile Mahkemesi’nde görülen davanın bugünkü duruşmasına; davacı Demet Şener Kutluay avukatlarıyla katılırken, davalı İbrahim Kutluay’ı ise avukatı Erdal Kılbaşoğlu temsil etti.

TAZMİNAT VE NAFAKA...
Mahkeme, Şener'in zina nedeniyle boşanma talebini reddederken, Kutluay çiftinin 'şiddetli geçimsizlik' nedeniyle boşanmasına, çiftin 2 çocuğunun  velayetinin anne Demet Şener'e verilmesine hükmetti. İbrahim Kutluay'ın Şener’e 700 bin TL maddi ve 600 bin TL manevi olmak üzere toplam 1 milyon 300 bin TL tazminat ödemesine hükmetti.
  
Öte yandan İbrahim Kutluay’ın, Şener için aylık 13 bin TL, 2 çocuk için de 7’şer bin TL olmak üzere her ay 27 bin TL nafaka vermesine karar verildi.

Duruşma sonrası Demet Şener, konuşmaktan kaçınırken, tek sözü "Çok şükür" oldu.
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »