Demirtaş'tan sert mesajlar

İstanbul Kazlıçeşme'de düzenlenen Nevruz kutlamasına binlerce kişi katıldı. Program kapsamında konuşan HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, "10 madde olmaz diyenler, ana dil olmaz diyenler siz isteseniz de istemeseniz de bu ülkede barış olacak" dedi.

22 Mart 2015 Pazar 21:27
Demirtaş'tan sert mesajlar
PKK ve HDP bayrakları bulunan binlerce vatandaş, polis noktasında yapılan aramaların ardından Kazlıçeşme'deki miting alanına girdi. Konuşmaların yapıldığı kürsüye, Abdullah Öcalan, Mazlum Doğan ve İbrahim Kaypakkaya’nın posterleri asıldı. Kutlamalara katılan vatandaşlar da halay çekti. Geniş güvenlik önleminin alındığı ve TOMA’ların hazır bekletildiği kutlamaya, HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş katıldı. 

Demirtaş: Siz 10 maddeyi istemiyorsunuz diye savaşı körükleyecek halimiz  yok

Nevruz alanında binlerce kişiye seslenen Demirtaş şunları söyledi:

"Bizi elinde tuttuğu devlet imkanları ile ezmeye çalışanlara karşı birlik olma zamanıdır. Bu Nevruz ülkede kimin demokrasi istediğini, kimin diktatörlüğe sarıldığını ispatlamıştır. Bakmayın birilerinin her şeye karşı çıktığına, birilerinin ‘tek adam benim, her şey benden sorulur’ dediğine. Evet sen teksin ve tek başına kalmaya devam edeceksin. Biz milyonlarız. ve sen yalnız olacaksın, giderek yalnız kalmaya devam edeceksin. Zannetme ki bu dünya sana kalacak. Sultan Süleymana kalmadı, sana mı kalacak bu dünya. 7 Haziran bizim geleceğimizin, çocuklarımız torunlarımızın bu vatanda nasıl yaşayacağının belirlendiği gündür. 7 Haziran'da ülkemizin ezlilenlerin barışını kurma zamanıdır.

Ülkeyi yönetenler tahrik edecek, tahrik etmeye devam edecekler, barıştan demokrasiden yana hiç bir adım atmayacağız diyorlar.

Asla mı asla korkuya paniğe gerek yok. Ülkeyi yönetenler barış istemiyorlar diye savaşmaya gerek yok. Asla kan akıtılmasına izin vermeyeceğiz 10 madde olmaz diyenler, ana dil olmaz diyenler siz isteseniz de istemeseniz de bu ülkede barış olacak. 

Siz 10 maddeyi istemiyorsunuz diye savaşı körükleyecek halimiz yok. Barış senin iki dudağının  arasında değil, olmayacak.

Umutsuzluğa karamsarlığa  yer vermeyeceğiz. Silahların savaşın devre dışı kaldığı bu günlerde karamsarlığa yer vermeyeceğiz. Biz barışı demokrasiyi herkesten çok istedik diye bize saldıracaklar. Bunlara karşı sabırlı olmamız lazım. Provakasyon yapmak isteyenlere kışkırtmalara, seçim sürecini sabote etmek isteyenlere asla taviz vermeyin."
ETİKETLER:
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »