Demokrasi gazisinden milyonları duygulandıran konuşma

"Demokrasi ve Şehitler Mitingi"nde sahneye çıkan demokrasi gazisi Orçun Şekercioğlu duygulandıran bir konuşma yaptı

7 Ağustos 2016 Pazar 21:49
Demokrasi gazisinden milyonları duygulandıran konuşma
Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında Boğaziçi Köprüsü'nde yaralanan gazi Orçun Şekercioğlu, "Rabbimize hamdolsun ki o gece kahraman, büyük bir milletin parçası olduğumu bir kez daha gördüm ve bundan dolayı da gurur duyuyorum." dedi.

Gazi Orçun Şekercioğlu, Cumhurbaşkanlığı himayesinde, İstanbul Valiliği ve Büyükşehir Belediyesi desteğiyle Yenikapı Miting Alanı'nda düzenlenen "Demokrasi ve Şehitler Mitingi"nde katılımcılara 15 Temmuz gecesi yaşadıklarını anlattı.

Darbe girişimini ilk haber aldığında, arkadaşlarıyla Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın konutunun bulunduğu Kısıklı'ya hareket ettiğini belirten Şekercioğlu, Kısıklı'da ciddi bir kalabalığın oluşmasından sonra Boğaziçi Köprüsü'nün işgal edilmeye çalışıldığını duyduklarını ve aralarında yaptıkları istişare sonucu arkadaşlarıyla Boğaziçi Köprüsü'ne doğru yola çıktıklarını ifade etti.

Niyetlerinin işgale son vermek ve köprüyü darbecilerden kurtarmak olduğunu dile getiren Şekercioğlu, şöyle devam etti:

"Niyetimiz işgale son vermek, Boğaziçi Köprüsü'nü darbecilerden kurtarmaktı. Ancak gişelere yaklaştığımızda, bizden önce giden grubun üzerine ateş açıldığını gördük. Orada vurulanlar, yaralananlar, şehit olanlar ve düşenler oldu. Biz de arkadaşlarımızla, ellerimizdeki taşlarla tankların üzerine yürümeye başladık. Onların tankları, tüfekleri vardı. Bizim imanımız vardı. Tankların üzerine yürümeye devam ettik. Bizim grubumuza açılan ateşte, biz de maalesef o hain kurşunlardan nasibimizi aldık. Akabinde arkadaşlarımız bizi hastaneye götürebilmek için bir mücadeleye giriştiler. Yoğun bir ateş hattı vardı. Öyle ki bindirildiğim aracın kurşunlandığını ve tarandığını hatırlıyorum. Arkadaşlarımdan biri bacağıma tampon yaparken, diğeri alnımdan öptü ve bana unutamayacağım şu sözleri söyledi; 'Kardeşim, sen vuruldun. Allah şehitlik nasip ederse, hakkım helal olsun. Fakat ben kalıyorum. Bu ablukayı kırmak zorundayız. Darbelerle çarpışmaya devam edeceğim' dedi. Allah tüm milletimizden razı olsun."

"YENİ BİR ÇANAKKALE,  YENİ BİR İSTİKLAL MÜCADELESİ"

Orçun Şekercioğlu, yarası ağır olmasına rağmen doktorların ve hastane çalışanlarının kendisini hızla iyileştirmeye çalıştığını ifade ederek, "Aslında benim burada anlatmaya çalıştığım, o gün sokaklarda ve meydanlarda olan milyonların anlatmaya çalıştığıdır. 15 Temmuz gecesi yeni bir Çanakkale, yeni bir istiklal mücadelesine şahit oldu." diye konuştu. Darbe girişiminin yaşandığı gece vurulanlar olmasına rağmen hiç kimsenin kaçmadığını aktaran Şekercioğlu, hatta vatandaşların bir adım ileri gittiğini vurguladı. Vurulanların yerini hemen başka bir vatandaşın doldurduğunu aktaran Şekercioğlu, şunları kaydetti:

"Ayrıca o gece yollarda, köprülerde, meydanlarda Allah'a hamdolsun ki 79 milyonun sesi vardı. FETÖ mensupları bu milletin sineceğini, korkacağını ve meydanlara inmeyeceğini hesap etti. Fakat o karanlık gecede Alevisi, Sünnisi, başı açığı, başı kapalısı, genci, yaşlısı, Türkü Kürdü, AK Partili'si, MHP'lisi, CHP'lisi ayırt etmeksizin herkes, İstanbul ve tüm Türkiye'nin meydanlarını doldurdu. Rabbimize hamdolsun ki o gece kahraman, büyük bir milletin parçası olduğumu bir kez daha gördüm ve bundan dolayı da gurur duyuyorum. Bugün karşımda gördüğüm muhteşem manzara, hamdolsun ki o darbeci hainlerin ve onları maşa olarak kullananların başarısız olduğunu gösteriyor. Rabbimize hamdolsun, Rabbim bu birlikteliği, 79 milyonun bu kardeşliğini daim kılsın, bize bir daha bu kötü günleri yaşatmasın."
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »