Demokrat Parti Genel Başkanı Uysal, Oyunu Kullandı

Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal'ın oy kullanması- Uysal'ın açıklamaları - DP Genel Başkanı Uysal, oyunu Afyonkarahisar'da kullandı Demokrat Parti (DP) Genel Başkanı Gültekin Uysal, oyunu Afyonkarahisar'da kullandı.

1 Kasım 2015 Pazar 15:42
Demokrat Parti Genel Başkanı Uysal, Oyunu Kullandı

DP Genel Başkanı Uysal, oyunu Afyonkarahisar'da kullandı.

Demokrat Parti (DP) Genel Başkanı Gültekin Uysal, oyunu Afyonkarahisar'da kullandı.Uysal, Şemsettin Karahisari Ortaokulundaki 2040 numaralı sandıkta oy verdikten sonra, gazetecilere yaptığı açıklamada, memleketin pek çok cephesinde meydan okumayla karşı karşıya kalındığı bir dönemde ülkenin bütün şartları zorlanarak seçime gidildiğini söyledi.Her şeye rağmen milletin sağduyusunun hakim olduğuna inandığını belirten Uysal, halkın hükmü vereceğini dile getirdi.

Türkiye'nin geçmişte pek çok zor dönemi aştığını hatırlatan Uysal, şunları anlattı:

"Türkiye bu dönemi de aşacaktır, her halükarda yeni döneme girecektir. 2010 yılındaki referandumdan bu yana Türkiye kendi içine kapanmıştır. Bugün de son perdesini oynuyoruz. Türkiye'nin biriktirdiği tüm meselelerin çözümünü yeniden siyasi kanalların işlediği, yeniden hukukun işlediği bir çerçevede bulabiliriz. Bu manada bu seçimlerin de milletimize derin bir nefes aldıracağı kanaatindeyim. Hayırlı olsun diyorum. Bombalamaları yaşadık, farklı farklı maniple imkanları kullanıldı, bunları da gördük. Bütün bunlara rağmen bu pazar gününe erişebiliyor olmamız, bu coğrafyada memleketimiz için de sevinir hale geldiğimiz dönem."Uysal, seçim ikliminin sahada oluşmadığını savunarak, şöyle devam etti: "Neticede Türkiye, çok uzun bir süredir yüksek gerilim hattında meselelerini konuşuyor. Kutuplaştığı, demokratik tavır geliştireceğimiz alanların ötesinde her şeyin siyah ile beyaz arasında sıkıştığı bir dönem. İnsanların, kimlik siyaseti başta olmak üzere günlük meselelerin de ötesinde endişeleri ve korkuları var. Bu korkular köpürtülerek zaman zaman oy verme zemini oluştu. Bu zemin içerisinde insanlarımızın büyük endişeleri var."

OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »