20 Haziran 2018, Çarşamba

Deniz Baykal, alternatif adayı engelledi

''Alternatif aday çıkmasını 'Doğru olmaz' diyerek engelledim.''

18 Haziran 2014 Çarşamba 16:23
Deniz Baykal, alternatif adayı engelledi
CHP Genel Başkanı Deniz Baykal’ın da bulunduğu bir grup milletvekili, Meclis’in yeni binasında bir araya gelerek Ekmeleddin İhsanoğlu'nun adaylığını değerlendirdi.

Yapılan toplantıda Baykal, bazı milletvekillerinin “Alternatif cumhurbaşkanı adayı çıkartalım. Biz bu isme mahkûm değiliz” önerisini “Doğru olmaz” diyerek engellediğini belirtti.

Baykal, “Bazı arkadaşlar son gelişmelerle ilgili değerlendirme yapmak istediklerini iletti. Odaya geldiler, kalabalıklaşınca da daha büyük odaya geçtik” demekle yetindi.

Toplantının içeriğine ilişkin soruları yanıtsız bırakan Baykal, Prof. Dr. Ekmeleddin İhsanoğlu’nun CHP-MHP çatı adayı olarak önerilmesine bazı milletvekillerinin gösterdiği tepkiye ilişkin, “Siyasal İslamcı birinin aday gösterilmesinden kaynaklı arkadaşlarımın duyduğu rahatsızlığı anlıyorum. Evet, ben de rahatsızım, yanlış yapıldığını düşünüyorum. Ancak partinin zarar görmesini de istemiyorum. Başka bir aday çıkartılması düşüncesinin doğru olmadığını belirttim. Farklı tepkiler gösterebilirler, ona karışmam.Kendi düşüncemi uygun bir zamanda açıklarım, şimdi değil” dedi.

‘Alternatif aday’ çıkartılmasından vazgeçen grup da bir bildiri hazırlanması konusunda ön mutabakata vardı.

Hürriyet
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »