24 Mayıs 2018, Perşembe

Deniz Çoban gözyaşlarıyla hakemliği bıraktı!

Kasımpaşa-Çaykur Rizespor maçının hakemi Deniz Çoban hakemliği bıraktığını açıkladı.

30 Eylül 2015 Çarşamba 17:32
Deniz Çoban gözyaşlarıyla hakemliği bıraktı!
Kasımpaşa-Çaykur Rizespor maçının ardından canlı yayında verdiği hatalı kararlar nedeniyle iki takımdan da özür dileyen hakem Deniz Çoban basın toplantısı düzenledi.
 
Çoban Spor Toto Süper Lig'in 6. haftasında 1-1 sona eren Kasımpaşa - Çaykur Rizespor maçında Rizespor'a 2 kırmızı kart çıkartmış ve maçın son dakikalarında ise Kasımpaşa aleyhine penaltı kararı vermişti. 
 
Deniz Çoban'ın Konya Spor Yazarları Derneği'nde düzenlenen basın toplantısındaki açıklamaları şöyle:
 
Bir maç yönettim her hakemin yapabileceği hatalar yaptım. Ne bir terbiyisezlik ne de kaba bir davranış gösterdim. Soyunma odasına girdim verdiğim kritik kararlar olduğunu biliyorum ama inananarak verdiğim kararlardı. Maçla ilgili bir mesaja gelmiş olumlu ya da olumsuz. Rıza hocam soyunma odasına geldi. Kendisini çok severim. Müsade isitiyorum girebilirim dedi. Tebrik ederim çok güzel bir maç yönettin dedi. Kesinlikle farklı bir amaçla söylemiyorm. Ama penaltıyı gördüm penaltı değildi' dedi. Telefondan pozisyonu yeniden izledim. Üzerimi değiştirdim Rıza hocanın yanına gidip onunla konuşmak istedim. Kasımpaşa soyunma odasına girdim. Bütün futbolcuların kafası önde, hakem gelmiş, takımın 3 puanı gitmiş, gayet saygılı buyrun hocam bişey mi istediniz dediler. Rıza hocaya götüreyim dedi. Beni bir koridora götürdü. Rıza hoca röportaj veriyormuş o  an. Ben de oradaki açıklamamı vicdanım, hislerimle yaptım.'
 
GÖZYAŞLARINI TUTUMADI
 
Deniz Çoban konuşmasının bu anında gözyaşlarını tutumadı. Çoban konuşmasını bu şekilde sürdürdü:
 
'Orada söyledim bütün sözleri, inanarak, kalben, vicdanımın sesini dinleyerek, Hata yaptığımı üzerine basa basa söyledim. Vicdanımın sesini durduramadım. Benim niyetim Rıza hocayla konuşmak, dostluğumuza binayen onunla birşeyler paylaşmaktı. Ama bir güç beni oraya götürdü. Vicdanımın gücünü durduramadım. O açıklamaları yaptığım andan itibaren de benim için hakemlik bitmişti.Yıllarca bana emek vermiş kahrımı çekmiş aileme karşı çok büyük saygısızlık olacak, onların gürüşlerini almadan, onlara danışmadan o kararı açıklayamazdım, kimseyle konuşmadım, ne bir yöneticimle, ne bir arkadaşımla ne de bir dostumla. Sadece yanımda havalimanına gidene kadar gözlemci vardı ve beraber görev yaptığım arkadaşlarım. 
 
KİMSENİN YÖNLENDİRMESİ OLMADI
 
Hakemliği bırakma kararını şimdi açıklıyorum. Sayın Yıldırım Demirören'e telefon açtım, müsadesini istedim, Böyle bir karar verdim, hakkınızı helal edin, Sizin gibi bir insanı tanımaktan çok mutlu oldum. Bu kararı almamda hiç ama hiçbir kimsenin yönlerdirmesi ve katkısı olmamıştır.
 
Ben bu açıklamayı burada Konya Spor Yazarları Derneği'nde yapmayı uygun buldum. 15 yıldır Konya'dayım. Başarı elde etmişsem Konya'nın, Konya camiasının, Konya basınının çok büyük emekleri var. İnsanın doğduğu yer değil de doyduğu yer memleketiymiş. Konya beni bir yerlere getirdi. Yanlış anlaşılmasın, benim memleketim Amasya. Ama bu açıklamayı burada yapmayı uygun buldum. O yüzden de kararımı burada açıkladım. İnşallah bu karar benim için ailem için hayırlı olur dedi...
 
 
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »