Deniz Kuvvetleri Kupası'nda 62 tekne yarışacak

Startı 11 Ağustos Pazartesi günü saat 16.00'da Çengelköy'den verilecek Deniz Kuvvetleri Kupası için IRC ve Destek sınıflarında 62 tekne kaydını yaptırdı

7 Ağustos 2014 Perşembe 17:32
Deniz Kuvvetleri Kupası'nda 62 tekne yarışacak
11-15 Ağustos tarihleri arasında Çengelköy-Sığacık arasında gerçekleşecek Deniz Kuvvetleri Kupası için kayıtlar 1 Ağustos Cuma günü saat 17.00’da kapandı.

Anılan süre içinde aralarında güney filosundan gelen teknelerin de olduğu toplam 62 tekne kesin kaydını yaptırdı.

En kalabalık grup 25 tekne ile IRC1, onu 20 teknelik katılımla IRC2 izliyor. Deniz Harp Okulu, 3’ü Bordo 60 olmak üzere yarışta 10 teknesi ile yer alacak. Eker, biri IRC1’de “Sütlaç”, diğeri IRC2'de “Yayık Ayran” olmak üzere iki teknesini Büyük Yarış’a sokuyor.

Flying Box Lemon Arkas, Xtreme, Heawen Can Wait 2, Define, Anyway, Maui, Palmarina Sailing İzmir Yelken, Atılgan, Yediçeriler, Quattro güney filosundan gelen tekneler arasında. Ayrıca Ardıç Gürsel de yıllar sonra “Yaşasın” adlı trimaranı ile Destek sınıfında mücadelede yer alacak.

Filonun “iri abi”leri de dikkat çekiyor. VOR70 Black Betty, Farr 55 Orient Express VI, Prototype Korza’nın yanı sıra DHO da Bordo 60’ları Tayfa II, Reis II ve Rota ile “büyükler” arasındaki yerini aldı.


 
ETİKETLER:
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »