Denizli turizminde imaj tazelenmesi

Denizli Turistik Otelciler ve İşletmeciler Derneği (DENTUROD) Başkanı Şeref Karakan, Gezi Parkı olaylarının dış basına yansımasından kaynaklanan imaj kaybının önlenmesi amacıyla Türkiye’ye turist gönderen ülkeler nezdinde aktif girişimlerde bulunulması ve üst düzey yetkililerle birebir görüşmeler yapılması kararı alındığını söyledi.

28 Haziran 2013 Cuma 19:13
Denizli turizminde imaj tazelenmesi
Karakan, gazetecilere yaptığı açıklamada, Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Türkiye Otelciler Federasyon'nun (TÜROFED)  Ankara'da toplandığını belirtti.

TÜROFED Yönetim Kurulu Üyesi Karakan, Denizli adına bu zirveye katıldığını ifade ederek, toplantıda, Gezi Parkı olaylarından Türkiye'nin etkilenmemesi ve yeni döneme ilişkin stratejileri görüştüklerini dile getirdi.

Zirvede, ülke imajı açısından ‘kriz’ ibaresinin kullanılmamasını ve bu fırsattan yararlanmak isteyen tur operatörlerine karşı fiyat indirimine gidilmemesini kararlaştırdıklarını vurgulayan Karakan, şöyle konuştu:

"Gezi Parkı olaylarının dış basına yansımasından kaynaklanan imaj kaybının önlenmesi amacıyla Türkiye'ye turist gönderen ülkeler nezdinde aktif girişimlerde bulunulması ve üst düzey yetkililerle bire bir görüşmeler yapılması kararı alındı. Tüm turizm aktörlerini kapsayacak şekilde bakanlık ile TÜROFED’in ortak çalışmalarda bulunmasının kararlaştırıldığı zirvede, yanlış haber yapımının önlenmesi amacıyla basının sürekli bilgilendirilmesi gerektiğinin altı çizildi."
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »